Alba Fehérvár: győzelem tét nélküli meccsen a Kaposvár ellen

A Kaposvár végig vendéglátója nyomában volt a különösebb téttel nem bíró alsóházi összecsapáson. A vendégek olykor vezettek is, de az Alba behúzta a hazai találkozót, ami javít a fehérváriak renoméján, hiszen legutóbb kiakaptak Szegeden. Mindkét oldalon több fiatal kapott lehetőséget. Az Alba 79-68-ra győzött.
2019.04.20. 20:16 |

Mindkét együttes biztos bentmaradó - különös ezt leírni az Alba kapcsán, de momentán ennyire tellett - így nem volt tétje a derbinek az Alba Regia Sportcsarnokban, igaz a fehérváriaknak van mit törleszteniük szurkolóik felé. Ebben a feladatban sérülés miatt Lóránt Péter nem vehetett részt, de Filipovics és Heath is civilben ült a padon. A kaposváriak is tartalékosan érkeztek, hiszen két légiósuk is a maródiak listáját gyarapította.

A meccs jó lehetőség volt arra, hogy a fiatalok parkettre léphessenek - Jesus Ramirez már részben a Szeged ellen is alkalmazta ezt a "taktikát". A nyitónegyedben kicsit elléptek a vendégek, de Freeman és Peterson pontjaival magához ragadta a vezetést az Alba. A hazai fiatalok közül Takács Milán pedig nagyon agilisan és harcosan mozgott a pályán. Ez sem volt elég ahhoz, hogy magánál tartsa az Alba az előnyt, 21-17-re a Kaposvár nyerte az első játékrészt.

A második negyed az Albáé volt, Zeno vezérletével megindultak és fordítottak a hazaiak, Takács Milán két kosarával már 31-27-et mutatott az eredményjelző. Ezzel együtt is csak öt pont volt a differencia a nagyszünetben (37-32).

A fordulás után nem tudott jobban meglépni az Alba, a Kaposvár hol több, hol kevesebb külüönbséggel ott lihegett a nyomában és az olykor bizonytalan játék miatt nem nyugodhattak meg a hazai drukkerek, mindösszesen hat pontos vezetéssel "fordulhatott rá" a negyedik negyedre az Alba.

Azonban a zárójátékrészben legfeljebb három pontra tudta magát felküzdeni a Kaposvár. Minden jó, ha vége jó: Peringer zsákolásával zárult a derbi. Az Alba tizenegy ponttal múlta felül ellenfelét.

Alba Fehérvár - Kaposvár 79-68 (17-21) (20-11) (17-16) (25-20)

Alba Fehérvár: Takács Milán 6, Zeno 4, Keller 11 (3), Freeman 12 (6), Peterson 17, Lukács 7 (3), Cabezas 6 (6), Takács Martin, Peringer 5, Tóth P. 10, Seyi 1.