-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
„...Legyen neked ma minden szép pillanat…” – 90. születésnapja alkalmából köszöntötték Zátrok Józsefet
Születésnapi tortával, ajándékokkal és egy születésnapi verssel lepték meg Zátrok Józsefet pénteken délelőtt a Katolikus Szeretetszolgálat Országos Papi Otthonában. Az intézmény egyik szép hagyománya, hogy a születésnaposokat minden hónap végén közösen köszöntik fel. A mai nap azonban különleges volt, hiszen az 1934. február 2-án született Józsi bácsit ünnepelte a család és az otthon közössége 90. születésnapja alkalmából.
Zátrok József Kunszentmiklóson született, ahol négy testvérével önállóan gazdálkodó paraszti családban töltötte gyermekkorát. Mivel a megélhetést jelentő földek és eszközök az ötvenes években a téeszesítés áldozatai lettek, így az iparban kellett elhelyezkednie, hogy családalapítási terveit megvalósítsa. Először Budapestre került, majd egy építőipari nagyvállalat alkalmazásában a Dunántúl több városában dolgozott. 1960-ban alapított családot, és feleségével két fiúgyermeket neveltek fel szeretetben. Szorgalmának hála, munka mellett a Ságvári Endre Gépipari Technikumban szerzett technikusi minősítőt. Felesége 2016-ban bekövetkezett halála után egyedül élt, de hamar körvonalazódott, hogy az időskori, nyugodt, biztos odafigyelést és színvonalas ellátást a Papi Otthon jelentheti számára, így 2018-ban elhelyezést nyert és beköltözhetett az otthonba, ahol a kedves környezetben töltheti mindennapjait két, közelben élő fia folyamatos figyelme mellett.

Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntő szavait követően adta át az ünnepeltnek a város ajándékát és a miniszterelnök gratuláló sorait tartalmazó levelet. A barátok énekkel és Szabó Zoltán Születésnapodra versével kívántak jó egészséget lakótársuknak, aki meghatódottan fogadta a köszöntést.