-
Izgalmakban gazdag sporthét
A MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata tovább küzd a bajnoki címért az Extraliga döntőjében. A Videoton FC Fehérvár Szentlőrincre, az Alba Fehérvár KC Budaörsre utazik és igazi amerikaifutball-fesztiválra várja a szurkolókat május 10-én, vasárnap a Fehérvár Enthroners.
2026.05.07. -
Nyert az Alba Fehérvár
Sopronban is győzött az Alba Fehérvár kosárlabdacsapa, ezzel megnyerte a két nyert meccsig tartó párharcot. A székesfehérvári alakulat a folytatásban az ötödik helyért lép pályára, ahol vagy a Honvéddal vagy a DEAC-cal találkozik.Sopron KC - Alba Fehérvár 96-102 (17-29, 35-33, 22-19, 22-21)
2026.05.05. -
Nyílt nap az ARAK-nál
Az atlétika különböző versenyszámaival, valamint a tájfutás alapjaival ismerkedhettek gyerekek és szüleik az Alba Regia Atlétikai Klub nyílt napján. A program célja a sportolás népszerűsítése volt.
2026.05.06. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29.
Látványos kűrök a szinkronkorcsolyások edzésén
A Fehérvári Curling Egylet Szinkron- korcsolya Szakosztály edzői és sportolói a szünet idején sem tudtak elszakadni szeretett sportáguktól: már jóval az alapozás előtt elkezdték a következő versenyszezon koreográfiáinak megtervezését. Ezt követően a szokásos augusztusi edzőtáborban már a konkrét versenyprogramokat állították össze az alapoktól kezdve.
2016.09.16. 10:27 |
A Székesfehérvári Curling Egylet Szinkronkorcsolya Szakosztály edzői és sportolói a szünet idején sem tudtak elszakadni szeretett sportáguktól: már jóval az alapozás előtt elkezdték a következő versenyszezon koreográfiáinak megtervezését. Ezt követően a szokásos augusztusi edzőtáborban már a konkrét versenyprogramokat állították össze az alapoktól kezdve.
A szinkronkorcsolyások szerencséjére már „jégéhségük” is csökkent, ugyanis a közelmúltban a jeges edzések is elkezdődtek. Természetesen a tartós állóképesség nélkülözhetetlen az egyik legszebb téli sportágban is, így táncos-balettos, erőnléti tréningeken egyaránt részt vesznek a Székesfehérvári Curling Egylet Szinkronkorcsolya Szakosztály sportolói, akik emellett „szárazon” is gyakorolják a szinkronelemeket.
A jól szervezett produkció alapja a kellő mennyiségű és minőségi gyakorlás – vallja Bayer-Siági Nóra, a Székesfehérvári Curling Egylet Szinkronkorcsolya Szakosztály edzője. „Már most javában készülünk a decemberi évzáró gálánkra, ahol az újonnan elsajátított versenyprogramjainkat első ízben mutatjuk be a lelkes közönségnek. Az augusztusi edzőtáborban kezdtük el a különböző elemek összeállítását, most pedig már az apróbb részleteket finomítjuk az alapozó tréningeken. Az egyes koreográfiákra az ötleteket mindig valamilyen konkrét téma alapján dolgozzuk fel. A filmzenék erre kiváló lehetőséget nyújtanak, hiszen ezek megadják az alapjait a kűrök ritmusának. Természetesen a kreatív ötletek mellett a kötelező elemek betartására is nagy figyelmet kell fordítanunk.” – tette hozzá Bayer-Siági Nóra.
A verseny-együtteseken kívül a szakosztály a szabadidős kategóriában is indít csapatokat. A szabadidős csoport népszerűségét és eredményességét mi sem bizonyítja jobban, minthogy a Székesfehérvári Curling Egylet Szinkronkorcsolya Szakosztály felnőtt csapata az elmúlt években már több nemzetközi versenyen is kiválóan helytállt. Az egyesület felnőtt csapatának különlegessége, hogy tagjai mind felnőttkorukban lettek a szinkronkorcsolya sportág szerelmesei.
Az egyesület legfiatalabb versenyzőit magában foglaló juvenil, a mixed-age kategóriában szereplő Black Rose és a felnőttekből álló Icebreakers nevű csapat is számos sikert ért el az előző versenyszezonban. A Székesfehérvári Curling Egylet Szinkronkorcsolya Szakosztály szinkronkorcsolyásaira a 2017. évi versenynaptárban is nagy feladatok várnak. 2017. január 15-én a budapesti Szinkronkorcsolya Bajnokságon szerepelnek, februárban egy zágrábi nemzetközi megmérettetésen vesznek részt, majd márciusban a Budapest Kupán is jégre lépnek.
Az elmúlt évek bevált módszereihez hasonlóan idén is nagy hangsúlyt fektetnek az utánpótlás-nevelésre, melynek keretében nagy örömmel várják a már korcsolyázni tudó 6 és 14 év közötti lányok jelentkezését Siáginé Varga Vera vezetőedzőnél. A szervezők továbbá várnak minden kedves korcsolyázni vágyót a baba-mama, kezdő, haladó és felnőtt csoportokba! Érdeklődni a +3670/9451-561-es számon vagy a siagi@curlingegylet.hu e-mail címen lehet.




