-
Nagyboldogasszony napja
Nagyboldogasszony napja Szent István óta parancsolt ünnep. Bár a mennybevétel dogmáját XII. Pius pápa viszonylag későn,1950-ben hirdette csak ki, az ünnep az egyház sok évszázados hitbeli meggyőződését tükrözi. Magyarországon ez a nap kiemelt ünnep, 1948-ig munkaszüneti nap volt. Szombaton, Nagyboldogasszony ünnepén Spányi Antal megyés püspök tart ünnepi szentmisét a Bazilikában este hat órakor.
2026.08.15. -
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének sajtóközleménye
Dr. Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési miniszter 2026. július 30-án megkereste az országos önkormányzati érdekszövetségek elnökeit az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) soron következő ülésének előkészítésével kapcsolatosan és javaslatokat kért az ülés napirendjére.
2026.08.07. -
Bezárhatnak a bölcsődék és óvodák
Valamennyi bölcsőde és óvoda számára megfontolásra ajánlja az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a hőségriadó idejére a zárvatartás lehetőségét, erről tájékoztatott Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán szombaton.
2026.08.02. -
További energiatakarékos intézkedéseket vezet be Székesfehérvár
Székesfehérvár Önkormányzata a Kormány energiatakarékosságra vonatkozó felhívásához csatlakozva több intézkedést vezet be a villamosenergia-felhasználás csökkentése érdekében. A cél, hogy az önkormányzati feladatellátás zavartalan biztosítása mellett mérséklődjön az energiafelhasználás, és a munkavállalók számára is biztonságos munkakörnyezetet lehessen fenntartani.
2026.08.01.
Látványos bolygóegyüttállás a napokban
Látványos együttállás kíséri a napokban a horizont alá bukó Napot. Nyugat felé tekintve az esti szürkületben a Merkúr, Vénusz és Szaturnusz együttese ragyog az égen. Június 27-én 20:45-kor nyugszik a Nap, ezt követően érdemes az esti szürkületben a nyugati horizont felett az égboltot kémlelni. A következő napokban a bolygók egyre távolodnak majd egymástól, a jelenség csupán néhány napig lesz még látványos. Animáció a bolygók mozgásáról itt!
Látványos együttállás kíséri a napokban a horizont alá bukó Napot. Nyugat felé tekintve az esti szürkületben a Merkúr, Vénusz és Szaturnusz együttese ragyog az égen.
A Merkúr, Vénusz és Szaturnusz együttállásában gyönyörködhetünk nem sokkal napnyugta után a szürkületi égen. Az égi parádé június 25-én vette kezdetét, s a három bolygó pozíciója az elmúlt napok során pedig egyre közelebb került egymáshoz. A legközelebb június 27-én kerülnek, ekkor kevesebb mint egytized foknyira közelíti meg egymást a Merkúr és a Vénusz (a telihold átmérője fél fok).
Június 27-én 20:45-kor nyugszik a Nap, ezt követően érdemes az esti szürkületben a nyugati horizont felett az égboltot kémlelni. A következő napokban a bolygók egyre távolodnak majd egymástól, a jelenség csupán néhány napig lesz még látványos.