-
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Látássérültek felvonulása az esélyegyenlőségért
A harmadik Esélyegyenlőségi Hónap programjának elemeként került sor szeptember 25-én, délután Székesfehérváron a látássérültek tandemkerékpáros felvonulására. A figyelemfelkeltő felvonulást, illetve az ezt követő csörgőlabda bemutatót a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete (Lárke) valamint a székesfehérvári Esélyek Háza közösen szervezte azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet az esélyegyenlőség ügyére. A résztvevők Szokó Zsolt, a Lárke elnökének vezetésével, délután két órakor érkeztek a Városház térre, ahol Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntötte őket. Ezután indultak tovább a Tóparti Gimnáziumhoz, ahol a Magyar Csörgőlabda Válogatott és a Fehérvár Rugby Club részvételével sor került a csörgőlabda bemutatóra.
A harmadik Esélyegyenlőségi Hónap programjának elemeként került sor szeptember 25-én, délután Székesfehérváron a látássérültek tandemkerékpáros felvonulására. A figyelemfelkeltő felvonulást, illetve az ezt követő csörgőlabda bemutatót a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete (Lárke) valamint a székesfehérvári Esélyek Háza közösen szervezte azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet az esélyegyenlőség ügyére. A résztvevők Szokó Zsolt, a Lárke elnökének vezetésével, délután két órakor érkeztek a Városház térre, ahol Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntötte őket. Ezután indultak tovább a Tóparti Gimnáziumhoz, ahol a Magyar Csörgőlabda Válogatott és a Fehérvár Rugby Club részvételével sor került a csörgőlabda bemutatóra.
A látássérültek számára a tandem – azaz a kétszemélyes bicikli – egy remek lehetőség, amivel kielégíthetik mozgásigényüket, hiszen az elöl ülő látó mögött ők is tekerhetnek. A Városház térre nyolc tandemkerékpáron érkeztek a felvonulók, akikhez csatlakozott néhány „szólóbiciklista” is. A polgármester röviden köszöntötte őket, beszédében elmondta: „Székesfehérvár büszke lehet arra az összefogásra, amely jellemzi ezt a rendezvényt is.” Majd hozzátette: „Ennek a rendezvénynek is van egy üzenete, mégpedig az, hogy mindig törődjünk egymással, és segítsük azokat, akik egyedül nem boldogulnak ebben a világban. Azt kívánom – ahogy ez eddig is működött a városban –, hogy ne csak ezeken a napokon törődjünk egymással, hanem ez az összefogás jellemezze az egész életünket és minden napunkat.”
Szokó Zsolt – aki maga is látássérült – elmondta, hogy a sport mintegy kapocsként van jelen az ép és a sérült emberek között. Erre a hétfői rendezvény kétszeresen is kitűnő példa volt, hiszen egyrészt a tandemen látó és látássérült együtt hajthatott, másrészt pedig délután három órától a Tóparti Gimnáziumnál a csörgőlabdát bárki kipróbálhatta a látogatók közül, aki kedvet érzett hozzá. A program további különlegességét az adta, hogy délután fél hattól a Fehérvár Rugby Club és a Magyar Csörgőlabda Válogatott mérkőzésére is sor került.