-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Lakossági fórum a Szedreskeri lakónegyedben - élen járnak a panelfelújításban
Csütörtökön este a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában folytatódott a Lakótelepi lakossági fórum programsorozat. A területi képviselő, Turpinszky Miklós mellett Warvasovszky Tihamér polgármester és Pénzes Mihály, a Városfejlesztési Bizottság elnöke vett részt a fórumon, amin több mint száz a Szedreskerti lakótelep és a Palotai út környékén lakó fehérvári vett részt. A fórum legfontosabb témája az energiatakarékos panelfelújítás volt. A fórumon elhangzott, hogy ebben a városrészben élen járnak a panelfelújítások terén.
Csütörtökön este a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában folytatódott a Lakótelepi lakossági fórum programsorozat. A területi képviselő, Turpinszky Miklós mellett Warvasovszky Tihamér polgármester és Pénzes Mihály, a Városfejlesztési Bizottság elnöke vett részt a fórumon, amin több mint száz a Szedreskerti lakótelep és a Palotai út környékén lakó fehérvári vett részt. A fórum legfontosabb témája az energiatakarékos panelfelújítás volt. A fórumon elhangzott, hogy ebben a városrészben élen járnak a panelfelújítások terén.
Warvasovszky Tihamér polgármester felhívta a figyelmet a panel plusz programra, amit azok a társasházak vehetnek igénybe, amiknek nincsen elég önerejük arra, hogy a felújítás költségeinek egyharmadát kifizessék, továbbá hangsúlyozta, hogy a kormány meghosszabbította december 30-ig a pályázatok beadását az energiatakarékos felújításra. Kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy a szeptemberi közgyűlésen több mint 6400 lakás felújításáról dönt a képviselőtestület és természetesen ezen lakások pályázatát szeptember 30-ig nyújtják be a minisztériumba. Hozzátette, hogy a 96 társasház 6414 lakásának felújítási költsége mintegy 4 milliárd forint lesz.
Pénzes Mihály a Városfejlesztési bizottság elnöke az új Fűtőerőmű építéséről beszélt a lakossági fórumon, mint mondta csak egy új modern fűtőerőművel csökkenthetők a fűtésárak. Hangsúlyozta, hogy az energiatakarékos felújítás miatt csökken jelentősen a fűtésszámla és a korszerű távfűtés-hálózat is segít majd a költségmegtakarításban.