-
Nyert az Alba Fehérvár
Sopronban is győzött az Alba Fehérvár kosárlabdacsapa, ezzel megnyerte a két nyert meccsig tartó párharcot. A székesfehérvári alakulat a folytatásban az ötödik helyért lép pályára, ahol vagy a Honvéddal vagy a DEAC-cal találkozik. Sopron KC-Alba Fehérvár 96-102 (17-29, 35-33, 22-19, 22-21)
2026.05.05. -
Kézilabdatábor gyerekeknek
A hagyományokhoz hűen idén is megrendezi nyári kézilabdatáborait az Alba Fehérvár KC, melyekre a 2012-2019 között született lányok jelentkezését várják. A határidő május 31-e.
2026.05.05. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Ladányi és Peterdi duplájával elintézte a Fehérvárt a Dunaújváros
A favorit és címvédő Sapa Fehérvár AV19 szempontjából a lehető legpocsékabbul kezdődött a Magyar Kupa négyes döntője. A Dab.Docler otthonában már a második percben hátrányban volt a Volán, a végén pedig a megyei rivális, amely kilenc éve (!) nyert utoljára ebben a párharcban, 4-1-re győzött. A válogatottból a héten kihagyott Ladányi Balázs, valamint Peterdi Imre is két gólt szerzett, a fehérváriak már csak körbeverés esetén nyerhetik meg a kupát.
2014.03.28. 20:30 |
A favorit és címvédő Sapa Fehérvár AV19 szempontjából a lehető legpocsékabbul kezdődött a Magyar Kupa négyes döntője. A Dab.Docler otthonában már a második percben hátrányban volt a Volán, a végén pedig a megyei rivális, amely kilenc éve (!) nyert utoljára ebben a párharcban, 4-1-re győzött. A válogatottból a héten kihagyott Ladányi Balázs, valamint Peterdi Imre is két gólt szerzett, a fehérváriak már csak körbeverés esetén nyerhetik meg a kupát.
A Szuperkupa döntőjében két szoros meccsen verte az Újvárost a Volán, akkor még érvényesült a papírforma. Ezúttal az óriási motivációval kezdő hazaiak már a második percben betaláltak Hetényinek, Peterdi volt a gólszerző. Ezt követően többet támadott és lőtt a Volán, és az első harmad végén Yellow Horn révén egyenlített is. A kapusoknak a folytatásban is volt dolguk rendesen, a második harmadban megvédték kapujukat a góltól. A kiegyenlített csatában végül a Dunaújváros vitte be a következő találatot, a tavaly Fehérvárról, pár napja pedig a válogatott keretből is "elküldött" Ladányi Balázs révén, akit amúgy szeretettel köszöntöttek a Volán drukkerei is, persze nem a gólja miatt... Rádásul miután Peterdi duplázott a hajrában, eldőlt a meccs, Ladányi pedig egy üres kapus góllal koronázta meg teljesítményét. A Dab.Docler így simán nyert, ami azt jelenti, hogy ha szombaton a Miskolcot is megveri, szinte biztosan kupagyőztes lesz. A Volánnak miskolci segítségben, s persze abban kell bíznia, hogy újabb kellemetlen meglepetés már nem éri - előbb a Ferencváros, majd a Jegesmedvék ellen.
Magyar Kupa négyes döntő, első kör:
Dab-Docler - Sapa Fehérvár AV19 4-1 (1-1, 0-0, 3-0)
Gl.: Ladányi 2, Peterdi 2, illetve Yellow Horn.
Miskolci Jegesmedvék - Ferencváros 4-3 (0-1, 0-1, 4-1)