-
Megújuló, bővülő technikumok
A Deákban egy új, épületszárny készül, ahol helyet kap egy tanétterem, tancukrászda a tankonyhákkal együtt. A Bugát valósághűen felszerelt tankórtermekkel, tanóvodával és egy tanbölcsődével bővül, míg a Váciban megújulnak a tanműhelyek belső terei és elektromos hálózat, valamint a nyílszárók cseréjét követően elkészül a homlokzati hőszigetelés is.
2026.03.17. -
Életmentőt köszöntöttek
Március 15-e, nemzeti ünnepünk alkalmából „Életmentés során tanúsított kiemelkedő helytállása” elismeréséül emléktárgyat adományozott Magyarország belügyminisztere Krainhofferné Karafi Gabriellának, a Felsővárosi Általános Iskola iskolatitkárának, aki egy első évfolyamos gyermek újraélesztésében vett részt az OMSZ munkatársainak iránymutatásával.
2026.03.16. -
Új szálloda épül a MET Arénánál
A MET Aréna szomszédságában egy 120 szobás, négycsillagos hotel épül, amely sportolókat, vendégeket fogad és konferenciáknak is otthont ad majd. Az alapkőletételi ünnepséget kedden tartották.
2026.03.17. -
Iskolák újulnak meg
Mintegy hat és fél milliárd forintos fejlesztési program indult a Székesfehérvári Szakképzési Centrum intézményeiben, három iskola új épületének az alapkövét tették le.
2026.03.17.
Látássérülteket fogadott Székesfehérvár polgármestere a Városházán
Székesfehérvár polgármestere – Lehrner Zsolt alpolgármesterrel közösen – a Városháza Dísztermében fogadta a LÁRKE tagjait és kísérőiket. Mesélt a város történelméről és a terem történetéről, fontos tárgyi emlékeiről, közkincseiről, majd bemutatta a Szent Korona és a koronázási jelvények hiteles másolatait. Ezután a polgármesteri irodában folytatódott a program, ahol a résztvevők számos érdekes, fontos információt tudtak meg a bútorzatról, az egyéb díszes és értékes berendezési tárgyakról, sőt, beülhettek a polgármesteri székbe is.
Németh Éva, a LÁRKE elnöke köszönetét fejezte ki a vendéglátás kapcsán és hangsúlyozta, a fogyatékossággal élő emberek világnapja azért fontos, hogy felhívják a figyelmet nehézségeikre, és megmutassák, miként boldogulnak ők a hétköznapokban. „Fontos a társadalmi integráció és az, hogy elfogadjanak minket!” – hangsúlyozta Németh Éva, majd a 20 éves jubileum kapcsán kiemelte, szervezeti vezetőváltás és munkahelyi kultúra váltás után számos aktivitással, programmal készülnek. A LÁRKE elnöke köszönetét fejezte ki Székesfehérvár Önkormányzatának segítő szándékáért és támogatásáért.
A találkozó zárásaként a résztvevők számos olyan gyakorlati nehézségről számoltak be, melyek jelentősen befolyásolják a mindennapjaikat többek között a tömegközlekedésben, az utcai gyalogos közlekedésben és a hivatali ügyintézés során. Elhangzott: további egyeztetések, programok, javaslatok szükségesek ahhoz, hogy az akadályozó tényezőket minél inkább mérsékeljék, hogy minden szervezet és hivatal hatékonyan tudja segíteni a fogyatékossággal élő székesfehérvári polgárokat a mindennapokban.