-
Zöld kalandok
Április 18-án 9 órától családoknak szóló öko-délelőttel vár minden érdeklődőt a Felsővárosi Közösségi Ház. Az ingyenes rendezvény programkínálatban többek között zenés, környezetóvó mese, öko-játékpark és kreatív sarok is szerepel, hogy a kicsik és a nagyok is játszva-tanulva élvezhessék a délelőttöt.
2026.04.17. -
Túra és megemlékezés Sárpentelén
Gróf Széchényi Viktor főispán születésének 155. évfordulójára emlékezik a Székesfehérvár Városi Természetbarát Szövetség. Április 18-án, szombaton délelőtt Székesfehérvárról indulva gyalogos és kerékpáros túrákat szerveznek, majd déli 12 órakor megemlékezésre és koszorúzásra kerül sor a Széchenyi Zsigmond-emlékkőnél, a Sárpentelei Parkerdőben.
2026.04.17. -
Kézműves műhelyek a Rác utcában
Az örömteli alkotást és a kiváló közösséget kínálják a Fehérvári Kézművesek Egyesületének műhelyfoglalkozásai, melyek áprilisban megújult rendülettel folytatódnak a Rác utca 27. szám alatt. Sok szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.04.17. -
Nemezelés és horgolás
Az alkotás örömét élhetik meg azok, akik ellátogatnak a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár szombati alkotónapjára, vagy csatlakoznak a kétheti rendszerességgel, szerdánként találkozó horgoló szakkörhöz.
2026.04.17.
Különleges bélyeggyűjtemények költöztek a Kossuth Lajos Általános Iskolába
Többek között az 1848-49-es szabadságharchoz, ismert mesékhez, autókhoz és vonatokhoz kapcsolódó bélyegek kerültek kiállításra a Kossuth Lajos Általános Iskola aulájában.
A Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör ebben a tanévben is folytatja 2019-ben elkezdett sorozatát, melynek során a város oktatási intézményeiben népszerűsítik a bélyeggyűjtést, valamint edukálják a fiatalokat. A diákok az iskolában elhelyezett tablókon túl ugyanis oktatást is kapnak a bélyeggyűjtés fortélyairól, a november 15-ig látható tárlat pedig a tantervhez igazodva, tematikusan cserélődik majd.
A kiállításon részt vett Östör Annamária és Horváth Miklós Csaba önkormányzati képviselő. „Nagyon örülök, hogy a Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör bemutatja ezt a nagy hagyományokkal rendelkező hobbit és életformát a gyerekeknek. Talán leendő bélyeggyűjtők és történészek is vannak a diákok között.” – fogalmazott Östör Annamária önkormányzati képviselő.
Strasszerné Farkas Márta, a Székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskola igazgatója köszönetet mondott, hogy a kiállítás a jubiláló iskolában kezdheti meg a tanévet. Érdekesség, hogy az intézmény zenei tagozata 50. évfordulójának alkalmából a bélyegek között a zenével kapcsolatos darabokat is megtalálhatnak diákok.