-
Márai Sándor nyomán
Aki a világ fölé hajolt egyszer címmel zenés irodalmi műsort adnak a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai. A Márai Sándor nyomán bemutatásra kerülő előadás december 7-én, vasárnap 19.00 órakor kezdődik a Hetedhét Játékmúzeumban.
2025.12.05. -
A lélek textúrái
Utamra hulló színeim... címmel Fodor Orsi dekorfal designer alkotásaiból nyílik kiállítás december 7-én, vasárnap 17 órakor az Öreghegyi Közösségi Házban. A nemzetközileg elismert tervező és kivitelező tárlatát Kocsis Noémi író, újságíró ajánlja a közönség figyelmébe.
2025.12.05. -
A koronázóbazilika titkai
A Városháza Dísztermében mutatták be Szabó Zoltán építészettörténész koronázóbazilikáról szóló két újabb kötetét.
2025.12.05. -
Aranyat érő beszélgetések
Városunk kulturális életének egyik kimagasló tehetsége volt az Aranybulla Könyvtárban Bokros Judit vendége. Ferenczy-Nagy Boglárka az Aranyat érő beszélgetések keretében mesélt életútjáról, jövőbeni terveiről.
2025.12.05.
Kreatív családi nap, filmvetítés, koncertek, könyvbemutatók is lesznek áprilisban a Szent István Művelődési Házban
Április 2-án, szombaton 10 és 13 óra között kreatív családi délelőttre várnak kicsiket, nagyokat.
Lesz okoskodó – társasjáték foglalkozás Miliás Dórival és Bíró Olivérrel, tojásfa és koszorú készítése papírdíszekkel, illaberek erdő-játék-élmény foglalkozás és furfangos kezek horgolás Botosné Kárász Brigivel.
Április 5-én, kedden 17.00 órakor folytatódik az Útkereső Filmklub A nagy csend című német-svájci-francia dokumentumfilmmel.
Philip Gröning különleges érzékenységű rendező egy évre beköltözött a Grenoble közelében lévő karthauzi kolostorba, mely Európában az egyik legszigorúbb rendház. A rendező odaadó és kitartó hittel, távolságtartóan filmezte ezeket a szerzeteseket, négy évszakban, a nap minden órájában megörökítette őket a teljes csend jegyében.
Április 7-én, csütörtökön 18 órakor az Era Nova Kamarazenekar koncertezik az intézményben.
A műsorban több Mozart-zenemű, valamint Sibelius és Grieg egy-egy alkotása szerepel, vezényel Kemény Péter. A Kamarazenekar 2021-ben alakult, tagjai főként a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatói, az ország kiemelkedően tehetséges ifjú zenészei.
Április 8-án, pénteken 18.00 órakor kezdődik Csoóri Sándor Halálra táncoltatott lány című kötetének bemutatója a Csoóri Sándor Társaság szervezésében.
Az est vendége Novák Péter, a Balladanapló szerzője, a színpadi előadás rendezője, házigazdaként Bakonyi István irodalomtörténész működik közre.
Április 9-én, szombaton 16.00 órakor nyitják meg M. Kiss Katalin aranydiplomás kerámiatervező művész Ne féljetek! című kiállítását a Szent Korona Galériában.
Köszöntőt mond Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök, igével szolgál Szász Zoltán, a Belvárosi Református Egyházközség lelkipásztora. A tárlatot Józsa Judit kerámiaszobrász nyitja meg.
Szintén április 9-én, szombaton 17.00 órakor kezdődik a Hidas & Reed – Két zeneszerző – egy koncert című program a Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar közreműködésével.
Április 13-án, szerdán 17.30 órakor mutatják be Balajthy Ferenc új verseit tartalmazó, Szökés és szöktetés című kötetét.
A művet Bobory Zoltán, a Vörösmarty Társaság elnöke ajánl a közönség figyelmébe. Közreműködnek Cserta Gábor, Takács László és versmondók a közönség soraiból.
Április 30-án, szombaton 18.00 órakor a Dr. Jazz Duo ad koncertet FOREVER BOOGIE part two címmel.
A Dr Jazz Duo a hagyományos jazz területén alkotó Tóth Gábor zongorista és Bágyi Balázs kettőse, koncertjeiket a közönséget is magával ragadó fergeteges hangulat, pergő ritmusok és rengeteg improvizáció jellemzi. A műsor gerincét a boogie woogie képezi, amit néhány swing, blues és ballada is színesít.
