-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Köztársasági érdemkeresztet kapott Albert Scherrenbacher - Warvasovszky Tihamér is köszöntötte a város tiszteletbeli polgárát
Vasárnap Schwäbisch Gmündben egy nagyszabású ünnepség keretében kapott jelentős állami elismerést Albert Scherrenbacher. Az ő neve bizonyára a fehérváriak számára is ismerős, hiszen a kezdetek óta aktív résztvevője a két város kapcsolatépítésének. Legutóbb a Fehérvári Vigasságokon ismertette meg termékeivel a városlakókat. A német város testvérvárosai közül egyedüliként Warvasovszky Tihamért, Székesfehérvár polgármesterét hívták meg az ünnepségre, aki köszöntésre felkért vendégként méltatta Székesfehérvár Tiszteletbeli polgárának munkásságát.
2007.02.28. 16:32 |
Vasárnap Schwäbisch Gmündben egy nagyszabású ünnepség keretében kapott jelentős állami elismerést Albert Scherrenbacher. Az ő neve bizonyára a fehérváriak számára is ismerős, hiszen a kezdetek óta aktív résztvevője a két város kapcsolatépítésének. Legutóbb a Fehérvári Vigasságokon ismertette meg termékeivel a városlakókat. Rudolf Böhmler Németország kancellária államtitkára adta át vasárnap Albert Scherrenbacher részére a Német Szövetségi Köztársaság Érdemkereszt kitüntetését (Verdienstkreuz am Bande des Verdienstordens der Bundesrepublik Deutschland). Schwäbisch Gmünd ismert polgára kiemelkedő munkájáért és példamutató életéért részesült elismerésben. A német város testvérvárosai közül egyedüliként Warvasovszky Tihamért, Székesfehérvár polgármesterét hívták meg az ünnepségre, aki köszöntésre felkért vendégként méltatta Székesfehérvár Tiszteletbeli polgárának munkásságát.
„Schwäbisch Gmünd és Székesfehérvár 15 éve ápol testvérvárosi kapcsolatot, melyben Scherrenbacher úr is aktív szerepet vállalt. Áldozatos munkája elismeréséül 1999-ben Székesfehérvár Közgyűlése Albert Scherrenbacher urat Székesfehérvár Tiszteletbeli polgára címmel tüntette ki. Az ő segítségével és támogatásával került felszerelésre a helyi mezőgazdasági és élelmiszeripari szakképző iskola tanulókonyhája, ezúton is köszönjük szakmai és anyagi támogatását.
A kezdetektől fogva ugyanazzal a lelkesedéssel ápolja a városaink közti jó partneri kapcsolatokat. Amikor teheti ellátogatott fesztiváljainkra, felajánlva bevételét a város és a szakiskola számára. Így tavaly szeptemberben, 15 éves jubileumi partnerkapcsolatunk ünnepe alkalmából sem érkezett üres kézzel hozzánk és elhozta Székesfehérvárra a német ízeket is!
Számos alkalommal bizonyította Székesfehérvár lakóinak, hogy nem ismer határokat, ha szakmájáról vagy a helyi közösség támogatásáról van szó.
Ezen a szép ünnepen engedjék meg, hogy jelképesen átnyújtsam Székesfehérvár köszönetét és megbecsülését és mint a város polgármestere gratuláljak tiszteletbeli polgárunknak!”