Közönségszórakoztató siker a szezonnyitón

Már az alaphang is remek volt, hiszen az első Fan Feszttel köszöntötték egymást a szurkolók és a játékosok. Aztán a csapat meghálálta az egész nap kapott szeretetet: a SAPA Fehérvár AV 19 6-1-re verte az Érsekújvár együttesét.
2013.08.10. 22:51 |

Az idő lehűlt a korábbi napokon tapasztalt hőséghez képest, az eső lába azonban lógott, és a szél is fel-feltámadt, mégis sokan volt az első SAPA Fehérvár AV 19 Fan Feszten. Csapat bemutatás, közös fotók, autógramm gyűjtés, egy-egy elcsípett „kérdezz-felelek”, és az U20-as kontra U18-as meccs (7-1) adta meg az alaphangot az esti „nagy” mérkőzésre.

4 hónap nem kevés, ennyi idő telt el ugyanis a budapesti jégkorong világbajnokság óta, akkor találkozott egymással a Volán játékosainak nagy része és a csapat drukkerei, természetes közegben. Az EBEL-búcsú pedg még régebben volt. Így nem is csoda, hogy szinte telt ház fogadta 19 órakor a jégre vonuló csapatok.

Az elmúlt napok, hetek időjárása nem tett jót az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok jegének, a Volán azonban így is beszorította ellenfelét a szezon első felkészülési meccsének első harmadában. Ekkor gólig még nem, csak helyzetekig jutott Marty Raymond alakuló együttese.

A folytatásban Kovács Csaba találatánál kiálthatott először gólt a fehérvári publikum. Majd jött Sikorcin, 2-0-val várhatta a záró 20 percet a két együttes. Az utolsó harmad igazi gólözönt hozott, előbb Szirányi mattolta az Érsekújvár kapusát, majd jött egy harcos, estében szerzett Banham gól. A vendégek a második kettős emberelőnyüket kihasználták, megfosztva ezzel Bálizst a shootout-tól. A végén ismét betalált Sikorcin, illetve jött Sarauer gólja, ezzel 6-1-re hozta az idény első meccsét a Sapa Fehérvár AV 19, mely a folytatásban csak erősseb ellenfelekre számíthat az Érsekújvárnál, de elsőre ez tökéletesen megtette, a drukkerek szerint is.