-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Közgyűlést tartott a képviselőtestület
Lakóépületek energiatakarékos felújításáról, gyűjtőkémények korszerűsítéséről és a fogszabályozás szakrendelés óraszámainak és ellátási területének megosztásáról is döntött nyílt ülésen a városi képviselőtestület. Zárt ülésen kerül megtárgyalásra a Magyar Labdarúgó Liga Videoton FC Kft-vel kapcsolatos jelentése.
Lakóépületek energiatakarékos felújításáról, gyűjtőkémények korszerűsítéséről és a fogszabályozás szakrendelés óraszámainak és ellátási területének megosztásáról is döntött nyílt ülésen a városi képviselőtestület. Zárt ülésen kerül megtárgyalásra a Magyar Labdarúgó Liga Videoton FC Kft-vel kapcsolatos jelentése.
A nyílt ülésen elsőként az iparosított technológiával épült lakóépületek energiatakarékos felújítására benyújtott pályázatok elbírálásáról döntött a közgyűlés. A megadott határidőig 38 pályázat érkezett be. A pályázatok elbírálásáról szóló javaslatot a testület egyhangúlag elfogadta. Második napirendi pontként az egycsatornás gyűjtőkémények felújítására benyújtott pályázatok elbírálására készült javaslat, szeptember 1-ig 6 pályázat érkezett, mindegyik megfelelt a követelményeknek, a közgyűlés ezt a napirendi pontot is egyhangúlag fogadta el. Harmadik napirendként került a testület elé javaslat Székefehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának felújítási programjáról, amely az iparosított technológiával épült lakóépületek energiatakarékos korszerűsítésére és az egycsatornás gyűjtőkémények felújítására készült. Ezt a programot a pályázatokhoz csatolni kell, hogy megkezdődhessen a rendkívül fontos felújítás, mivel a város területén 1340 egycsatornás gyűjtőkémény van, amelyek műszaki állapota nem megfelelő. A közgyűlés egyhangúlag fogadta el az önkormányzat programját. Ezt követően Pénzes Mihály bizottsági elnök új közbeszerzési eljárás indítására kérte a közgyűlést egy olyan munka elvégzésére, amely 7 épületen egycsatornás gyűjtőkémény felújítását tartalmazza a város területén, mivel csak két ajánlat érkezett be szeptember 1-ig, így a törvény szerint újra ki kell írni a pályázatot. A közgyűlés ezt követően egyhangúlag elfogadta a fogszabályozás szakrendelés óraszámainak és ellátási területének megosztására elhangzott napirendi pontot. A javaslat a fogászati ellátás óraszámának megosztását tartalmazza a közgyűlés és a vállalkozók között.