-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Közgyűlési döntésekről tájékoztatott Székesfehérvár polgármestere
A közgyűlés zárt ülésen tárgyalt a Jogi és Ügyrendi Bizottság elnöki posztjának betöltéséről. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, hogy a frakcióktól nem érkezet javaslat, így a választásokig az a bizottság alelnöke viszi tovább a területet. Zárt ülésen számos fejlesztésről és beruházásról is döntöttek a képviselők. A nyári szünetben több helyen kezdődik intézményfelújítás, mintegy 71 millió forint értékben végeznek rekonstrukciót óvodáknál, iskoláknál, orvosi rendelőknél.
2010.06.18. 10:18 |
A közgyűlés zárt ülésen tárgyalt a Jogi és Ügyrendi Bizottság elnöki posztjának betöltéséről. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, hogy a frakcióktól nem érkezet javaslat, így a választásokig az a bizottság alelnöke viszi tovább a területet. Zárt ülésen számos fejlesztésről és beruházásról is döntöttek a képviselők. A nyári szünetben több helyen kezdődik intézményfelújítás, mintegy 71 millió forint értékben végeznek rekonstrukciót óvodáknál, iskoláknál, orvosi rendelőknél.
Az intézmények közül nyáron a legnagyobb munka a Százszorszép bölcsődében zajlik majd, ahol teljes felújítás lesz nyílászárócserével, akadálymentesítéssel. A kivitelezőnek az oktatási év elkezdéséig kell befejeznie a munkát. Zárt ülésen döntöttek egy másik nagy beruházás kivitelezőjének kiválasztásában is: az ifj. Ocskay Gábor jégcsarnokban 170 millió forint értékben végeznek felújítási munkákat. A jégcsarnok energia-racionalizálással fog működni: talajhővel hűtik és fűtik majd a létesítményt. A rekonstrukció befejezési határideje 2010 december 31.
A nyílt ülés napirendi pontjai közül a költségvetési rendelet módosítását emelte ki Székesfehérvár polgármestere. Eszerint a főösszeg 340 millió forinttal változik. A civil szervezetek pályázati önrész alapját ötmillió forinttal megnövelték és nő az első lakáshoz jutásra fordítható kamatmentes önkormányzati hitel összege is. Idén is biztosítják a kedvezményt a fehérváriaknak számos Velencei-tavi strandon. A csütörtöki közgyűlésen megállapodás született a város és a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnoksága között, eszerint a honvédelmi nevelés-oktatásban vesz majd részt a katonai szervezet. Ennek költségeit a honvédség vállalja, ezen kívül a város megteremti a feltételét, hogy a katonai alapismeretek mint tantárgy legalább egy középfokú intézményben választható tárgy legyen.