Középkori fegyverek bemutatójára vár a Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület

A középkori fegyverekkel, sőt azok használatával is megismerkedhetünk április 27-én, vasárnap a Béla út melletti füves területen, ahol a Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület várja az érdeklődőket.
2025.04.25. 11:59 |
Középkori fegyverek bemutatójára vár a Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület

Aki kíváncsi a középkori fegyverekre, annak mindenképpen érdemes lesz április 27-én, azaz most vasárnap kimennie a Béla úti temető parkolója melletti zöldterületre.

Délelőtt 10 és délután 16 óra között középkori fegyverek bemutatójával és népi ügyességi, illetve küzdelmi játékokkal is várják a résztvevőket.

A Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával megvalósuló rendezvényen a középkori fegyverek nemcsak megnézhetők lesznek, hanem a látogatók kézbe is vehetik azokat. Az Egyesület tagjai a nap során folyamatosan oktatják is majd ezeknek a használatát, a vállalkozó szelleműek kipróbálhatják, milyen is lehetett karddal, fokossal, lándzsával vívni, kelevézt, csatakeresztet célra dobni, íjjal lőni, vagy karikás ostorral bánni.

Aki elfárad a „küzdelmekben”, azt pihenésképpen régi népi ügyességi és küzdelmi játékok várják majd. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel látnak a bemutatókon!

Fehérvári színes

  1. Múhelyfoglalkozások a Rác utcában

    Izgalmas műhelyfoglalkozásokat szerveznek az előttünk álló hétvégén a Rác utcai Kézművesek Házában. A zöldvessző műhelyben húsvéti használati és dekorációs tárgyak készülnek, emellett nyitva áll az ÖrökGyöngy műhely és csipkeverő műhely is.

    2026.03.19.
  2. Nívódíjas MET Aréna

    Ünnepélyes keretek között avatták fel a 2025. évi Építőipari Nívódíj elnyerését tanúsító táblát a székesfehérvári MET Arénában. A multifunkcionális csarnok nemcsak a hazai jégkorongsport modern fellegvára, illetve számos sportág nemzetközi versenyei és kulturális programok méltó otthona, hanem innovatív műszaki megoldásaival és fenntartható kialakításával a hazai építőipar egyik kiemelkedő teljesítménye is.

    2026.03.18.
  3. Természettudományos kalandozás

    Tizenöt csapat vett részt a tavaly szeptemberben indult Kalandozás a Természettudományok Birodalmában elnevezésű vetélkedőn, amelynek döntőjét szerdán tartották a Vasvári Pál Általános Iskolában. A komoly felkészültséget kívánó, komplex versenyt a Zentai Úti Általános Iskola Barnamedvék nevű csapata nyerte.

    2026.03.18.
  4. Jótékonysági csokigyűjtés

    Március 21-én, szombaton 17 órakor a Falco KC Szombathely látogat az Alba Regia Sportcsarnokba. A rangadó előtt az Alba Fehérvár jótékonysági csokigyűjtést szervez, amellyel kosárlabdázóink a Velencei Vadvirág Gyermekotthon kis lakóinak húsvétját szeretnék szebbé varázsolni.

    2026.03.18.