Közép-Európa-Kupán zúgtak a motorok a Csillagvölgyben

Egyre rangosabb motocross versenyek otthonaként szolgál a kőszárhegyi Csillagvölgy. A hétvégén például a Közép-Európa-Kupa utánpótlás és felnőtt mezőnye pattant nyeregbe: a magyar versenyzők mellett szlovák, román, cseh, osztrák, észt, sőt, tajwani motorosok is megbírkóztak az ugratókkal. A múlt heti esőzések miatt óriási erőfeszítéseket kellett tenniük a kőszárhegyi pályamunkásoknak, hogy szombaton és vasárnap ideális körülmények fogadják a motorosokat.
2006.07.06. 02:40 |
 Egyre rangosabb motocross versenyek otthonaként szolgál a kőszárhegyi Csillagvölgy. A hétvégén például a Közép-Európa-Kupa utánpótlás és felnőtt mezőnye pattant nyeregbe: a magyar versenyzők mellett szlovák, román, cseh, osztrák, észt, sőt, tajwani motorosok is megbírkóztak az ugratókkal.

Az 50 cc-is géposztály versenyét Szabó Márk nyerte, a taiwani Hsu Brian, és Balázs Bence előtt.
  A 65 cm3-sek viadalában a kazincbarcikai Lukács Kristóf végzett az élen, mögötte a románButuza Marcel, valamint Nagy Lénárd ért célba.
 A 85-ösök versenyében a kőszárhegyi Véninger Milán a 18. helyen végzett, Szép-Horváth Arnold pedig az összetett 5. pozíciójában zárt. Ebben a kategóriában Hugyecz Erik nyert Nagy Alex és a szlovák Filip Klamo előtt, míg az Open kategória 125-ös mezőnyében a háromszoros bajnok, Borka János volt a leggyorsabb, megelőzve Déczi Balázst, és a szlovák Tomas Simko-t. A hazai Gáspár Gergely élete második felnőtt futamán az összetett 13. helyén ért célba.

Kőszárhegy szeptember 17.-én látja vendégül ismét a motocrossosok népes táborát, amikor is az OB 125, és 250-es küzdelmeit rendezik, valamint a 85-ösök soros OB futama is lezajlik majd.