Közel ötvenen vettek részt a SZÉNA Egyesület nyári napközis táboraiban

A pénteken záruló Kalandtáborban sok élménnyel gazdagodtak a gyermekek. A városnézés, mozizás, közös süteménysütés mellett a tanyavilág állataival is megismerkedhettek Csákberény – Orondpusztán
2020.08.13. 17:02 |
Közel ötvenen vettek részt a SZÉNA Egyesület nyári napközis táboraiban

„Sóstón kirándultunk, kecskét és kispónit simogattunk, gyöngytyúkot láttunk, lovagoltunk, sütit készítettünk, moziban voltunk, megnéztük a királyokat, társasoztunk!” Egymás szavába vágva sorolják a gyerekek élményeiket, amelyeket a SZÉNA Egyesület a Családokért által szervezett táborban szereztek az elmúlt egy hét során.

A tizennégy fős csapat ma Csákberénybe kirándult, ahol a Gróf Merán Fülöp Vadászati és Erdészeti Múzeumban az erdő élővilágával ismerkedhettek meg, majd ezt követően Orondpusztán háziállatokat simogathattak. Nagy rajongással vették körül a kiskecskéket és a két hete született pónilovat, a bátrabbak a lovaglást is kipróbálhatták.

Szili Teodóra, a SZÉNA Egyesület szakmai vezetője elmondta, a háromhetes turnusban közel ötven gyermek vett részt. Színes programot állítottak össze: a Sóstó Látogatóközpontban interaktív foglalkozáson vettek részt és a természetvédelmi területen kirándultak; belvárosi sétájuk során megnézték Székesfehérvár nevezetességeit, de volt közös sütisütés és különböző játékokkal csapatépítés is.

Székesfehérvár Önkormányzata támogatásával és a Jancsárkert Piac és Közösség Egyesület együttműködésével mind a három táborozó csapat egy-egy napot tölthetett Orondpusztán.

Schultz Györgytől megtudtuk, az egyesület – megalakulása óta – fontosnak tartja, hogy minden gyermeknek legyen része élménygazdag nyári programban. Az esélyegyenlőség jegyében a szociálisan rászorulók vagy fogyatékkal élők támogatása mellett ismeretterjesztő szerepet is betöltenek ezek a kirándulások. Az egyesület tagjai szívesen mutatják meg, milyen az élet egy gazdaságban, hogyan gondozzák az állatokat, készítik termékeiket.

Az egyesület elnöke hozzátette, a SZÉNA Egyesülettel, valamint az Ezredéves iskolával is régóta jó az együttműködés, így a táborozók mellett év közben osztályok is megismerhetik a több mint százéves tanya mindennapjait.