-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Közel 500 gyermek táborozott az önkormányzat táborában Velencén
Július eleje óta körülbelül 500 általános iskoláskorú gyermek fordult meg a Székesfehérvári Ifjúsági táborban Velencén. A gyermekek 5 napon keresztül színes programokon vehetnek részt, és többen olyannyira megszerették ezt a tábori életet, hogy már évek óta visszajárnak a Velencei táborban. Az utolsó turnusba pedig ellátogatott Warvasovszky Tihamér polgármester is. (Tekintse meg képgalériánkat!)
A gyermekek a táborba még tavasszal jelentkezhettek saját általános iskolájukban. A táborban részt vehetett minden általános iskoláskorú fiatal függetlenül attól, hogy iskolája állami vagy magánintézmény. A nyár folyamán az önkormányzat összesen négy turnust szervezett, melynek táborvezetői Silye Sándorné és László Istvánné voltak, akik a nevelő tanárokkal közösen színes programokat szerveztek a gyerekeknek.
A délelőttök általában sport és kézműves programokkal teltek el. A táborok alatt sokan megtanulták, hogy kell gipszet önteni, agyag szobrokat formázni, gyöngyöt fűzni, papírvirágot készíteni vagy hajtogatni. Délutánonként pedig jó időben a strandolásé volt a főszerep a Velencei-tó partján. A vacsora után pedig szellemi vetélkedő, activity, memória játék vagy csak egyszerű beszélgetés és ismerkedés várta a gyermekeket a tábor csodás környezetében. A 3. – 4. turnus résztvevője volt a Katasztrófa Védelmi Klubhálózat tagjai is, akik katasztrófavédelmi bemutatót tartottak, illetve kipróbálhatták a gyerkőcök, hogyan kell hegymászó kötelekkel leereszkedni egy magaslatról. Ezek mellett felépítettek még egy vietnami hidat is, amin az ügyesebbek keresztülsétálhattak.
Az utolsó turnus vendége volt Warvasovszky Tihamér polgármester is, aki bepillantást nyert a fiatalok tábori mindennapjaiba és elbeszélgetett a fiatalokkal. A polgármester úr megtekintett egy fiú és lány faházat is. A fiúknak elmondta, hogy ugyan nem makulátlan a rend, de ő is volt táborozó fiatal korábban és tudja, hogy számos érdekesebb dolog van egy táborban, mint a takarítás. A polgármester kiválóra értékelte a tábort, azt mondta, hogy látja, hogy itt Velencén egyetlen gyermek sem unatkozik.
A táborokat az utolsó estén ki-mit-tud?! zárta, ahol táncos, verses, humoros produkciókat mutattak be a gyermekek. Sőt, az utolsó két turnusban a nevelők kifigurázták a táborozókat. Az utolsó ki-mit-tud?!-on énekelt Tőzsér Dénes is, -aki a Megasztár elődöntőjében egyedüliként képviselte a királyok városát- aki maga is ebben a táborban nőtt fel.