-
Kikaptunk a döntőben
A címvédő Ferencváros nyerte a jégkorong Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben kétgólos hátrányból fordítva, az 58. percben ütött góllal és egy üres kapus találattal 4-2-re legyőzte a házigazda Hydro Fehérvár AV19-et a MET Arénában.FTC-Telekom - Hydro Fehérvár AV19 4-2 (1-2, 1-0, 2-0)
2026.02.01. -
Idegenben kezd a Vidi
A Videoton hétfőn este nyolc órától a Budapest Honvéd FC otthonában kezdi meg a tavaszi idényt. Próbáltunk a lehető legjobban felkészülni a Honvédból, jó mérkőzésre, sok nézőre és jó tavaszi rajtra számítok - mondta Pető Tamás vezetőedző a klub honlapjának.
2026.02.01. -
Fésüs Irén Emléktorna
A Felsővárosi Általános Iskolában rendezték meg a IV. korcsoportos lány röplabda diákolimpia városi döntőjét, amely idén Fésüs Irén egykori válogatott röplabdázó emlékét őrizte. A négy részt vevő iskola közül az első két helyezett a megyei döntőben képviselheti Székesfehérvárt.
2026.01.28. -
Itthon készül a Vidi
Nem utazott edzőtáborba, a jól ismert hazai kulisszák között készül a tavaszi folytatásra a Videoton. Az NBII-es bajnokság február elején folytatódik.
2026.01.15.
Kosárlabda - vereséggel kezdte a középszakaszt az Alba Fehérvár
Egis Körmend–Alba Fehérvár 90–80 (26–23, 17–22, 22–22,
25–13)
Szoros csatát vívott egymással a két legénység. Sokáig fej, fej mellett haladtak a játszók, a fehérváriak az első 20 percet kétpontos előnnyel zárták. Az előnyük megmaradt az utolsó 10 perc kezdetére is, de ekkor a Körmend megállíthatatlan volt, így 10 ponttal megnyerte a mérkőzést.
JEGYZŐKÖNYV
Körmend, 1800 néző. Vezette: Praksch P., Török R., Söjtöry T.
KÖRMEND: STOKES 21/9, White 19/6, Takács 4, SZAVICS 11/6, GORDON 20. Csere: Durázi 8/6, Ferencz 7/3, Henry, Kenéz. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
ALBA FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 2, VOJVODA 25/12, Lukács 5/3, Szabó 11/6, DAVIS 18/3. Csere: Takács 5/3, Stark 7, Omenaka 7. Edző: Matthias Zollner
MESTERMÉRLEG
Andonisz Konsztandinidisz: – Az utóbbi két vereség után nagyon fontos volt nekünk ez a győzelem. Nem vagyunk még jó formában, és nagyon taktikusan játszó csapat volt az ellenfelünk. Elsősorban a védekezésünkön kell javítanunk. Az egész csapat derekasan küzdött, Stefan Szavics játékával nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a hajrában fordítani tudtunk.
Matthias Zollner: – Sűrű volt az elmúlt hét programja, ezért kissé fáradtan érkeztünk, és két meghatározó játékosunkat is nélkülöznünk kellett sérülés miatt. Az utolsó negyedben nagyon érződött a hiányuk, rövid volt a kispadunk, a fontos pillanatokban nem tudtunk elegendő energiát mozgósítani.