Kosárlabda: Szent István Kupa, az olasz Bassano győzelmével!

Vasárnap a helyosztókkal, a 7. és 5. helyről döntő találkozókkal, a bronzmérkőzéssel és az aranycsatával ért véget a Szent István Kupa U16-os nemzetközi kosárlabdatorna a sportcentrumban. Négy napon át volt látható a jövő, ügyes fiatalokkal, jó csapatokkal. Idén a Basketball Bassano nyerte a tornát.
2022.01.30. 20:14 |

Először a bolgár Buba Baskett lépett a parkettre a Mercedes-Benz Kecskemét KA ellen, a tét a 7. hely megszerzése volt. A mérkőzés a magyarok 66-58 (15-15, 24-13, 12-1715-13)-as sikerét hozta. A legjobb dobók Mészáros 20 és Ivaylo S. 16 ponttal voltak itt és ott. Az 5. helyért a BC Zadar és a GAK BB Academy Gdynia harcolt, a Zadar hosszabbítás után 77-74-re győzött. A bronzmérkőzést a Magyar U16-os válogatott és a Porzingis Baskettball Academy játszotta. Válogatottunk 84-77 (22-20, 18-24, 25-18, 19-15)-re nyert és szerzett érmet. Ld.: Gyürk 24, illetve Donis és Ailis 16-16.
A fináléban a két olasz legénység, a Stellazzurra Roma és a Basketball Bassano vívott egymással olasz rangadót. Amit a Baskettball Bassano 83-71 (22-13, 21-17, 30-20, 11-21)-re hozott le, és ezzel ők lettek a Szent István Kupa 2022-es győztesei! A győztes együttesben Diawara volt a legeredményesebb 19 ponttal, míg az ezüstérmes legtöbb pontot szerző játékosa Santinon, szintén 19 egységgel.

Ismét jó tornát rendezett Székesfehérvár, amelyben magyar siker is született az U16-os válogatott bronzérmével!