Kosárlabda: Pakson is győzött a bajnoki címvédő Alba

Pakson folytatta jó sorozatát az Alba Fehérvár. A bajnokságban a forduló előtt nyolcadik helyen álló Atomerűmű otthonában zsinórban hatodik tétmérkőzését is megnyerte az ezúttal is jól védekező, és szinte végig vezető Alba Fehérvár.
Atomerőmű – Alba Fehérvár 60-67 (12-20, 19-17, 16-16, 13-14)

2017.11.18. 19:42 |

Zsinórban öt nyert meccs után látogatott Paksra szombaton este az Alba. A két gárdától egyáltalán nem lenne idegen a tabella teteje, ezúttal összesen nyolc vereséggel vártak a rangadó. A nyolcadik paksiak négyszer, és az Alba is ugyanennyiszer hagyta már el idén vesztesen a parkettet bajnokin. A hazaiak kezdtek jobban, 4-0-val adták meg az alaphangot, Keller Ákos dobta az első fehérvári kosarat, Harris duplája után pedig már az Albánál volt az előny. Simpson sikeres büntetőivel pedig két perccel az első negyed vége előtt öt pontra nőtt a különbség, ezt azonban Medve Máté nullázta le szinte teljesen egy triplával. Újabb jó büntetők után azonban hattal megint meglógott az Alba, a szünetig pedig ehhez tett még hozzá egy duplát Filipovics.

Fenner pontjaival indult a második negyed, és ezzel már tíz volt közte. Az Atomerőmű több mint két perc elteltével talált be először Eilingsfeld révén. Ez pedig lendületet adott a paksiaknak, Hinds kosarával hatra jött vissza a hazai együttes, Simpson azonban két triplával némiképp demoralizálta az atomvárosiakat, tizenkét pontos fehérvári vezetésnél jött is a hazai időkérés. Simpson ekkor már tizenegy pontnál járt, de kisvártatva utolérte őt Eilingsfeld, el is olvadt az Alba előnye, bő három perccel a nagyszünet előtt csak egy pont volt a differencia. Percekig nem talált be az Alba, a „gólcsendet” Lóránt törte meg, két sikeres büntetővel, majd ugyanő zárta le az első félidőt egy duplával. A félidőben hattal, 37-31-re vezetett a bajnoki címvédő Pakson.

Simpson kezdte a pontgyártást a harmadik negyedben, majd Keller Ákos folytatta, hazai időkérés következett, pedig nem pergett le másfél perc a játékrészből. A 23. percben ismét Keller volt eredményes, ismét tizenkettő volt közte, majd ez nőtt egészen tizenhatig. A három perccel a negyed vége előtt Hill dupláját követően 53-36-ra vezetett az Alba Fehérvár, majd Allen kozmetikázott az eredményen egy sikeres hárompontossal. A folytatásban tovább kapaszkodott a Paks, harminc perc után hat ponttal álltak „csak” jobban Lóránték.

Viszonylag gyorsan, Ogunyemi 2+1-e után két pontra olvadt a fehérvári előny, majd Ogunyemi zsákolt, és kevesebb mint nyolc perccel a vége előtt egyenlő, 55-55 volt az állás, Braniszlav Dzunic villámgyorsan időt is kért. Keller Ákos gondoskodott róla, hogy az előny ismét az Albánál legyen, aztán a korábbi paksi, Kovács Ákos talált a gyűrűbe közelről, majd biztoskézzel értékesített két büntetőt, megint hat volt közte. Simpson kevesebb mint négy perccel a vége előtt már tizenhét pontnál járt, az Alba pedig hét pontos előnnyel vágott neki a hajrának. Ebből „csípett le” hármat Hinds, majd Hill válaszolt szinte azonnal egy triplával. 67-60-as fehérvári vezetéssel kezdődött a mérkőzés utolsó perce, Allen próbálkozott egy triplával, ami lejött a gyűrűről, és ezzel el is dőlt, hogy az Alba nyeri a meccset.

Alba: Harris 8, Simpson 17/6, Keller Á.10, Lóránt 5, Hill 11/3, cserék: Horton 5, Filipovics 2, Fenner 4, Kovács Á. 5, Keller I.