Kosárlabda: Győzelem Szolnokon – tizenhét pontos hátrányból!

Az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata a Tisza-partjára utazott a középső szakasz utolsó előtti fordulójában. A házigazda Szolnoki Olajbányász elleni siker azt jelenthette volna, hogy a szakasz zárómérkőzésén a Sopron ellen lépéselőnyben kezdhették volna a 4. hely sorsát eldöntő csatát.
2022.05.07. 20:34 |

Szolnoki Olajbányász-Alba Fehérvár 79-85 (24-16, 25-16, 11-25, 19-28)

A Praksch, Söjtöry, Makrai sípmester trió által vezetett mérkőzésen úgy nézett ki, hogy már az első 20 percben eldőlt a találkozó sorsa. Ugyanis a nagyszünetre 17 pontos Olajbányász vezetés mellett mehettek szusszanni az együttesek. A házigazda fokozatosan építette ki az előnyét, a fehérváriak nem nagyon tudtak felzárkózni melléjük. Bár a 3. percben öttel vezetett a házigazda, az 5. perc végére még fordított az Alba (10-12), oszt jó napot, a második etapban brillírozott a Szolnok, nagy előnnyel zárult a félidő.

A szünetben valami jó dolog történhetett az öltözőben, mert fokozaton fogyott a vendéglátó vezetésének a nagysága. Olyannyira, hogy ennek a negyednek a végére mindössze 3 pont maradt a szolnokiak tizenhét pontos előnyéből! A záróra előtt az volt a nagy kérdés, hogy kiből mennyit vett ki ez a 10 perc? És nem a fehérváriakból! Mert: a 32. percben átvették a vezetést (60-61), és utána ez az előny, ha nem is akkora mértékben, mint a szolnokiaké az első 20 percben, de nőtt. Ötven másodperccel a vége előtt lehetett reménykedni, vagy megijedni, hiszen egy pontra feljött az Olaj (77-78), de a hátralévő 50 másodpercben csak egy duplára telt neki, míg az Alba 7 pontot tett a hetvennyolchoz!

Az Alba Fehérvár második 20 perce maga volt a csoda, hiszen ebben az időpontban 23 pontot vert az otthon játszókra! A csapatból Vojvoda 19/12, Smith 15/3, Fakaude 15/3, Davis 13/6, Lukács 10/3 ponttal lettek tagjai a tízen túliak társaságának, de valamennyi pályára lépő játékos dicséretet érdemel, hiszen ez a bravúr csapatmunka volt a javából!

JEGYZŐKÖNYV

SZOLNOK: Pongó Máté 9/3, BADZIM 19/9, Pallai 8/3, CUMMINGS 25/3, CAKARUN 6. Csere: Rudner 10/6, Sebők A. 2, Vincze R. Vezetőedző: Gasper Potocnik
FEHÉRVÁR:
Pongó Marcell 8, VOJVODA 19/12, LUKÁCS N. 10/6, Fakuade 15/3, SH. DAVIS 13/6. Csere: L. SMITH 15/3, Takács Milán, Szabó Zs. 5/3. Vezetőedző: Matthias Zollner

MESTREMÉRLEG

Gasper Potocnik: – Az első félidőben jól járattuk a labdát, és a védekezünk is rendben volt. A másodikban kiütközött, hogy kicsi a rotációnk, ráadásul több támadó lepattanót is engedtünk vetélytársunknak, amelyekből könnyű kosarakat dobott. Példásan küzdöttünk, sajnos most ez ennyire volt elég.
Matthias Zollner:
– Két részre lehet bontani a meccset, az első félidőben borzasztóan játszottunk, a másodikban kiválóan. Tegyük hozzá, hogy szolnokiak közül két kulcsember és két olyan játékos is hiányzott, akik fontos tagjai a rotációnak. Ha negyven percen át úgy fogunk kosárlabdázni, mint tettük Szolnokon a második félidőben, akkor jó eredményeket érhetünk el a rájátszásban.

Fotó: hunbasket.hu