Kosárlabda elődöntő - Arconic Alba Fehérvár előny az első meccsen

A házigazda Alba Fehérvár legyőzte a Szolnokot a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének a szombati nyitányán.Az alapszakaszban második fehérváriak és a harmadik szolnokiak összecsapásának a legjobbja a hazaiak válogatott klasszisa, Vojvoda Dávid lett 25 ponttal.
2024.04.27. 20:34 |

Az Alba Fehérvár hazai pályán 92–83-ra legyőzte a Szolnoki Olajbányászt a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján, a két csapat elődöntőjének nyitányán. Az első mérkőzés ideges hangulatban sok kihagyott dobással kezdődött, az első pontokat az amerikai Siyani Chambers szerezte büntetőből. Először a 6. percben vezetett a Szolnok, de a csereként érkező Vojvoda ponterősségével révén 20–14-re már ismét a vendéglátó járt előrébb. Próbáltak rohanni a hazaiak, amit többször is csak személyi hibával tudott megakadályozni az Olaj. 23–14 után remek triplákkal, 12–0-s etappal fordított az idei kupagyőztes – fordulatos, jó tempójú és érdekes volt a meccs.

Hiába vezetett szinte az egész második negyedben az Olajbányász, a harmadik negyedben rendre eredményesen játszó Alba most is nagy energiával indította a második félidőt, s a 25. percben már hat ponttal járt előrébb. Chambers diktálta a tempót, tudott is futni a fehér mezes gárda. Az egyre több hiba azt eredményezte, hogy a két-három labdányi különbség állandósult, de elsősorban a vendégek támadójátéka romlott le. Végül Chambers betörése a 39. percben eldöntötte a meccset, a pocsékul büntetőző és a hajrában rendkívül sok hibával játszó Szolnoknak a végére nem maradt lehetősége a győzelemre.

Az Alba hozta az elsőt, s ha talán nehezebben is, mint gondolhattuk, a keddi folytatáson már a Szolnokon lesz a nyomás.