Kosárlabda - Egy labdás meccsen nyert a Falco, két lépéssel vezet

Az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata a férfi Tippmix kosárlabda-bajnokság rájátszásának második körében a Falco V.A.A. Szombathely együttesét fogadta. A párharcban a vendégeknél volt az előny, amit a fehérváriak egyenlíteni akartak. Izgalmas szoros, egy labdás meccsen nyert a Falco.
2022.06.04. 21:32 |

A találkozó első harmada kiegyenlített játékot hozott, hol a vendégeknél, hol a hazaiaknál volt az előny, talán valamivel többször ott, mint itt. Végül az első 10 perc négy pontos Falco vetéssel ért véget. A második szakasz egyértelmű a bajnoki címvédő percei voltak, ekkor sokat hibáztak a hazaiak, így 10 pont nyugtatta a látogatókat a nagyszünetben.

Térfélcsere után nagyon belekezdett a Fehérvár, 2 egységre csökkentette a hátrányát. Többször is átvehették volna a vezetést az Albások, de ez ekkor még nem jött össze. A záró szakasz kezdetén egy pont volt a látogatóknak, a helyzet fokozódott. Hatalmasat küzdött mind a két legénység, 3 perccel a vége előtt 5 ponttal járt előrébb a házigazda! Majd alig egy perc múlva egál volt az állás. Az Alba Fehérvárnak megvolt az esélye a győzelemre, a végén valamivel higgadtabb Falco Szombathely nyert, és 2-0-ra vezet.

Ha az Alba játékban akar maradni, a harmadik meccsen győznie kell - mégpedig Szombathelyen!

Alba Fehérvár-Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 72-74 (17-21, 18-24, 21-12, 16-17)

Vezette: Földházi Papp, dr. Mészáros.
Alba Fehérvár: PONGÓ 14/9, VOJVODA 14/6, Lukács 7, Fakuade 11, Davis 3. Cserék: STARK 12/6, Takács, Smith, Szabó 5/3, Omenaka 6.
Falco Szombathely: VÁRADI 21/6, Somogyi 7/3, BENKE 13/9, Golomán 6, Keller 9. Cserék: Verasztó, PERL 13, Sövegjártó, Clark 5/3, Hawkins, Barac.

MESTERMÉRLEG:

Alejandro Zubillaga Jimenez: - Rendkívül kemény, és sportszerű mérkőzés volt. Mindkét fél egyértelműen a győzelemre tört, mi is mindent megtettünk a sikerért, de a végén apróságok döntöttek a Falco javára. Ezzel kettő nullára vezetnek, de úgy készülünk a következő mérkőzésre, hogy nyerni szeretnénk. Nagyon fontos, hogy a klub minden alkalmazottja, nemcsak a játékosok és az edzői stáb, hanem az irodai dolgozók is úgy készülnek, hogy folytatódni fog a párharc. Nem adjuk fel, tényleg csak apró részleteken múlott, a Falco jobban összpontosított a végjátékban, ezzel tudtak nyerni, ám ugyanakkor mi is győzhettünk volna.

Milos Konakov: - Úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy elterveztük. Az első húsz percben a mi elképzeléseink szerint alakult minden, jól játszottunk az egy-egy elleni párharcokat döntően megnyertük. Az Alba a harmadik negyedben másik arcát mutatta közelebb jött, sőt fordítani is tudott. A lényeg azonban, hogy kettő nullára vezetünk, de tudjuk azt, hogy ezzel még nincs vége, mert még a mostaninál is keményebb mérkőzés vár ránk kedden.