Kosárlabda - Bravúros győzelemmel kezdte a Fehérvár a párharcot

Az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata a rájátszás kiesés körében Sopronban kezdett. A fehérváriak vissza akartak vágni ellenfelüknek a legutóbb hazai pályán elszenvedett vereségért. Megtették, győzelmükkel elvették a Sopron pályaelőnyét.
2022.05.18. 22:16 |

Sopron KC–Alba Fehérvár 90–91 (18–25, 21–15, 15–23, 24–15, 12–13) – hosszabbítás után

Az első 10 percben meglepték a házigazdákat az Albások. A fehérvári csapat kezdeményezett, vezetett, egyszer fordított a Sopron, de ez a játékrész az Alba Fehérváré volt. A második meg a hazaiaké. Bár egy ideig őrizte előnyét az Alba, de egyenlített a Sopron, hozták ezt a szakaszt, de azért maradt egy pontos vendégelőny.

Térfélcsere után megint a látogató percei következtek és 8 pontot vertek a vendéglátókra Vojvodáék, így 9 egységnyi vezetéssel vágtak neki a zárórának. Amit pont ennyivel hozott a Sopron, hosszabbításra mentve a játékot. A ráadásban két és fél percig úgy tűnt, hogy nehéz helyzetéből felállva nyer a Sopron, de a vendégek jól hajráztak, 90-91-nél Myers triplája nem talált, és nagy izgalmak közepette nyert az Alba Fehérvár!

Sopron: Mack 18/12, Myers 23/3, Q. Ford 10, Sitku 8/6, Montgomery 22. Csere: Fazekas -, Boriszov 7/3, Supola 2, Takács -, Halász -, Werner -. Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz.

Alba: Pongó Ma. 4, Vojvoda 16/9, Lukács N. 4, S. Davis 18/6, Fakuade 12. Csere: Szabó Zs. 5, Stark 13/3, Takács M. 1, L. Smith 16/6, Omenaka -. Vezetőedző: Matthias Zollner.

Fotó: hunbasket.hu