Kosárlabda: bajnoki címet szerzett az Alba Fehérvár junior csapata

Nyíregyházán rendezték a fiú kosárlabdázó U-18-as korosztály bajnoki döntőjét. Az egész szezonban remeklő Alba Fehérvár a nyolccsapatos tornán minden meccsét megnyerte, a döntőben szoros csatában múlta felül a Debreceni Kosárlabda Akadémia csapatát, így megszerezte a bajnoki címet.
2018.05.02. 09:24 |

Matthieu Donnard együttese már bizonyított ebben az idényben, de a koronát most szerezhette meg a hazai porondon. A nyolcas döntő csoportmeccsei során nem is volt kérdés, hogy csoportjában első helyen végez az Alba, a Honvéd ellen 81-59-re nyertek a fehérváriak, majd 88-53-ra verték a Pécset és 80-54-re a Szombathelyt. Sokkal szorosabbak voltak a helyosztók. Az elődöntőben a házigazda nyírségiek ellen 64-61-re győzött az Alba, a még csak 16 éves Lukács Norbert 19 ponttal volt a csapat legjobbja. Nemcsak ezen a meccsen remekelt, az egész döntő legjobbjának is megválasztották!

A fináléban a Debreceni KA következett és egy újabb, végig kiélezett meccs. Az utolsó negyedbe ugyan hét pont előnnyel mentek be a fehérváriak, de a döntés így is a végjátékra maradt. Seyi Awogbemi dobta a mindent eldöntő kosarat, amellyel 72-70-re nyert, és ezzel bajnok lett az Alba Fehérvár. A csapat játékosai: Balsay Ádám, Birkás András, Kass Balázs, Kovács Ákos, Kuttor Gergő, Lukács Norbert, Magda Dávid, Nagy Gergő, Nógrádi-Szabó Péter, Polster Attila, Seyi Awogbemi Sodiq, Szűcs Péter, Takács Martin, Takács Milán, Birkás András.