Kosárlabda: az Alba Fehérvár győzött Kecskeméten!

Az Alba Fehérvár férfi NB I-es A csoportos kosárlabdacsapata péntek este Kecskeméten mérkőzött az újabb bajnoki forduló nyitányán. Mindkét csapat azonos számokkal állt a tabellán, aki nyer, az előrébb lép. A fehérváriak idegenbeli sikerével az Alba tehette ezt meg!
2022.01.22. 08:52 |
TIPPMIX FÉRFI NB I: DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–ALBA FEHÉRVÁR 83–86 (19–19, 23–19, 21–19, 20–29)

A kiegyenlített első negyedben nem bírtak egymással a csapatok. Fej, fej mellett haladtak a játszók, minimális hazai előny közepette. A második és a harmadik szakaszban a KTE-Duna Aszfalt bizonyult jobbnak, bár a második 10 percben sem nőtt különösebben a különbség a két együttes között, a nagyszünetre 4 pontos Kecskemét előnnyel mehettek. Térfélcsere után nőtt az olló, sokáig őrizte a házigazda a 12 pontos előnyét, ami a harmadik szakasz végére megfeleződött. Az utolsó etap az Albáé volt, így találkozó végén az Alba Fehérvár örülhetett. Sokat számíthat ez a siker a végelszámolásnál!

JEGYZŐKÖNYV

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT: POLLARD 17/6, JARAMAZ 14/12, Milutinovics 5/3, Kucsera 4, KARAHODZSICS 20/3. Csere: Wittmann 7, Lukács D., Dramicsanin 11/9, Kiss D. 5. Edző: Forray Gábor
ALBA FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 10/3, Takács Milán 3/3, L. Smith 8/6, SZABÓ ZS. 16/9, Omenaka 5. Csere: STARK 21/15, VOJVODA 19/9, Kass, Sh. Davis 4. Edző: Matthias Zollner

Kecskemét, 1000 néző. V: Papp P., Farkas G., Söjtöry. Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–3. 7. p.: 12–11. 13. p.: 28–25. 17. p.: 35–32. 23. p.: 56–44. 27. p.: 60–49. 33. p.: 67–65. 37. p.: 73–75

MESTERMÉRLEG
Forray Gábor: Elismerésem az Albának a győzelemhez. Nem tudom elmarasztalni a játékosaimat, mert ezúttal is mindent megtettek. Kritikus pillanatokban a fehérváriak bravúrkosarakat dobtak, míg a mi próbálkozásaink kitáncoltak a gyűrűből. A sport ilyen, reméljük, hogy legközelebb visszaadja ezt nekünk az élet, és győzni fogunk.
Matthias Zollner: Kecskeméten sosem könnyű nyerni, és ez most is bebizonyosodott. A harmadik negyedben a KTE előnybe került, de nem estünk szét, mint az Nyíregyházán történt, és egymásért küzdve visszakapaszkodtunk. Hullámzó volt az egész összecsapás, a végén nekünk jöttek be a dobásaink.