Kosárlabda: a záró negyedbeli jó játékával ismét győzött az Alba Fehérvár

Az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata szombaton este Oroszlányban, az OSE Lions együttese ellen lépett parkettre. Az oroszlánbarlangnak számító csarnokban nehéz 4x10 perc várt Vojvodára és társaira.
2021.12.18. 20:55 |

MVM-OSE Lions–Alba Fehérvár 79–86 (22–23, 17–17, 23–20, 17–26)

A házigazdák álltak jóval előrébb a tabellán, de mindössze az Albánál eggyel kevesebb vereségüknek köszönhetően. A mérkőzés kérdése az volt, mélyül a különbség a két alakulat között, vagy helyet cserélnek a tabellán?

A kezdés előtt az Alba szakvezetője megismételte, amit a ZTE elleni mérkőzés után mondott: szeretné, ha az akkor látott 15 perces jó játékot a csapata hosszabb ideig produkálná. Az első 5 perc aligha ezek közé számít majd, az egész pályás letámadás ellenére sok védekezési hibának köszönhetően az Oroszlány örülhetett. Ki is kérte első idejét a vezetőedző, igencsak szárnyaló hangon, emelt hangerővel kezdett neki a mondókájának. Összekapták magukat legényei, annak ellenére, hogy volt néhány nagy védekezési hibájuk, már ők irányították a történteket, és egy pontos Alba Fehérvár előny köszöntötte az első szünetet. A második szakasz is a fehérváriaké volt, Vojvoda a 12. percben megszerezte első találatát. Volt ennek a negyednek olyan szakasza, amikor 4 ponttal vezetett a vendég, de 2 percig nem talált be az Alba, rossz dobásaik és az eredménytelenségük miatt fordított az Oroszlány. Hullámzó játék után ez a szakasz döntetlennel zárult, maradt az egy pontos Fehérvár előny a nagy szünetre.

Térfélcsere után is tartották nem túl nagy előnyüket Lukácsék, sok hibával játszott mindkét együttes. Teltek a percek és az Alba addigi legnagyobb előnyét, 5 pontos vezetést mondhatott a magáénak. Csakhogy következett egy hazai 11-0-s menet és a mínusz hat a vendéglátóknak hatott. Valamit csökkentett hátrányából a fehérvári alakulat, így két pontos OSE előnnyel startolt az utolsó tíz perc. Nagyon nem mentek a távoli dobások a vendégeknek a negyed vége felé 15 dobásukból mindössze csak egy talált, míg az Oroszlánynak hat távolija süllyedt. A záró negyedben az addig látottakhoz képest üde színfolt volt, hogy az Alba Fehérvár nemcsak nagyot harcolt, de jól és eredményesen is játszott. Négy triplájuk ment a kiszemelt helyére, Vojvoda klasszisát pedig jelzi, hogy amikor kellett, akkor nyújtott extrát. Talált társakat is, hiszen Stark is nagyon feljavult, Fakaude is hintett két dobásból két triplát, de Smith is jó volt, a két új légiós sokat segíthet csapatának.

Oroszlány: Ihring 10, Carev 3/3, Milisavljevic 16/12, Minchev 12/6, Burns 19/3. Cserék: Ruják 6, Tóth -, Parrish 9/3, Garamvölgyi -, Molnár 4. Vezetőedző. Sebastjan Krasovec

Alba Fehérvár: Vojvoda 20/6, Takács Milán 2, Smith 16, Laksa 4, Fakuade 16/6. Cserék: Stark 15/3, Lukács 2, Pongó 4, Szabó 4, Omenaka 3, Balsay Á. -, Takács Martin -. Vezetőedző: Matthias Zollner

Matthias Zollner: Rosszul védekeztünk, de nagyot dolgoztunk azért, hogy végül nyerjünk. Korábban el szerettük volna zárkózni a mérkőzést, nem sikerült, de a lényeg a győzelem!