Kosárlabda - A Young Girls a női bajnok, a Vadmalacok visszahódította a bajnoki címet

A 2021-22-es bajnoki szezon utolsó mozzanataként került megrendezésre a Fejér Megyei Kosárlabda Nap. Hat mérkőzés, két női és négy férfi, került megrendezésre a Magyar Korsárlabdázók Országos Szövetségének fehérvári termében.
2022.05.23. 15:15 |

A programban, először a férfi 5. és 7. helyért léptek a parkettre a csapatok. Az 5. helyet végül, hosszabbítás után a Vasöntöde szerezte meg. Az eredmény: Vasöntöde-Real Margit 79-71. A 7. helyért a Dunaújvárosi Sárkányok az Ecolux Line Basketball Team mérkőzött meg és a dunaújvárosi csapat 122-32-es győzelmével megszerezte a 7. helyet.

A két férfi mérkőzést követően a hölgyek vették birtokba a parkettet. A bronzéremért a VUKE női csapata a Viharos Szenyórákkal küzdött meg és a veszprémi hölgyek 46-35 arányú győzelmükkel bezsebelték a bronzérmet. A női bajnoki döntőt az Alba Amatőr KSE két csapata vívta egymás ellen. Az Old és a Young Girls A fináléban a "fiatalok" bizonyultak jobbnak. A változatos mérkőzésen 57-44-re, 13 ponttal nyertek és ezzel megszerezték az aranyérmet és Fejér Megye Női Bajnoka címet. A női mérkőzés szünetében a hölgyek büntetődobó-versenyben mérhették össze tudásukat. A versenyt Tóth Gabriella a Young Girls játékosa nyerte.

Ezután újra a férfiak léptek pályára. A bronzéremért a Várpalota KC és a Fehérvár KC küzdött. A rendkívül parázs hangulatú mérkőzést három ponttal 64-67-re a Fehérvár KC nyerte. A döntő csata előtt, bemelegítésként hárompontosdobó-versenyre került sor, amit Németh Krisztián, a Vadmalacok játékosa nyert.

A Fazekas Ervin férfi megyebajnoki döntőben a tavalyi győztes Ősfehérvár kihívója a korábbi sokszoros bajnok Vadmalacok legénysége volt. A rendkívül izgalmas és sportszerű mérkőzést és ezzel a bajnoki címet a Vadmalacok nyerte 80-64-re.

A díjkiosztón az érmek és a kupák kiosztása mellett, díjat kapott a női és a férfi bajnokság legeredményesebb pontdobója is. A hölgyeknél 182 dobott ponttal Tóth Gabriella (Young Girls) bizonyult a legponterősebbnek, a férfiaknál Katona Kristóf (Dunaújvárosi Sárkányok) 610 ponttal zárta a szezont. A hárompontosokból a női mezőnyben Ludézer Eszter Anikó (Siófok) 7, míg a férfiaknál Rapali Imre (Fehérvár KC) 63 sikeres távoli dobással zárta a szezont. A büntető dobásokat tekintve a leghatékonyabban, 80%-os teljesítménnyel, Márton Zsuzsanna Éva (Viharos Szenyórák) és Honhalmi Péter (Vadmalacok) értékesítették.

A Fejér Megyei Kosárlabda Szövetség által alapított Bogár Pál díjat 2022-ben utánpótlás kategóriában a lányoknál Dávid Mia (Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia), a fiúknál Góbi Marcell (Alba Fehérvár) érdemelte ki. Sportszakember kategóriában a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia edzője, Blahó Barnabás lett a díjazott.