Újabb hazai vereség - a hazai pálya hátrányos lenne az Alba Fehérvárnak?

A 2021-es őszt nyolc győzelemmel záró Alba Fehérvár a kilenc sikert számláló DEAC-Tungsram ellen kezdte az új évet a bajnokság 16. fordulójában. Bár nem volt hiábavaló a Falco elleni siker, de ennek csökkentette az értékét a DEAC elleni hazai vereség.
2022.01.05. 21:46 |

Alba Fehérvár – DEAC-Tungsram 80-90 (13-22, 20-25, 20-22, 27-21)

Alba Regia Sportcsarnokban Kapitány G., Csabai-Kaskötő B., Goda L. fújták a sípot, a két csapat az alábbi összellításban játszott.

Alba Fehérvár: Vojvoda 17, Smith 11, Lukács N. 8/3, Szabó Zs. 2, Davis 9. Csere: Stark 15/9, Pongó 8/6, Omenaka 4, Laksa 4, Takács M. 2.

DEAC: Thames 17/9, Hagins 16/6, Valerio-Bodon 7/3, Dzeletovics 13/6, Aska 16. Csere: Polyák 10/6, Tóth Á. 9, Kerpel-Fronius G. 2.

Szabó kettesére Thames triplát dobott, két és fél perccel később pedig már héttel vezetett a DEAC (4-11). Majd két perc telt el az újabb kosárig, de azt is a DEAC jegyezte, majd egy kosárváltás után is maradt a kilenc pontos vendégelőny. Közelített az Alba, azonban Valerio-Bodon hármasa és Hagins kettese, majd Dzeletovics közelije tíz fölé vitte a különbséget (10-22), de Stark triplájával faragott a hátrányból, amivel beállította a negyed végeredményét.

Valerio-Bodon duplájával nőtt újra tíz fölé a különbség, de Stark ezt is egy triplával vitte az említett határ alá. Nyolc-tíz pont körüli előnyét őrizte a DEAC, minden hazai kosárra érkezett válasz. Stark igyekezetének, újabb hármasának csak a fordulásig örülhettek a hazaiak, mert Polyák is távolról célzott pontosan. Tízen belülre tudott jönni az Alba, de jó hatékonysággal dobtak a vendégek is, így mindig sikerült visszavinni a tízes határ fölé a különbséget, és 14 pontos vendégelőnnyel zárult a meccs első fele.

Fordulás után tovább nőtt  a vendégek vezetésének a nagysága, már 17 is volt oda (35-52). Ötöt faragott a hátrányukból a hazaiak, ám újra a DEAC percei következtek, így a záró szakaszt jelentős,16 pontos előnnyel zárta az egyetemi alakulat.
Thames hármasa nyitotta a negyedik negyedet, így már 19, egy híján húsz volt nekik. Húsz pont fölé viszont nem jutottak, csökkentette a hátrányát a vendéglátó, már csak 12 pont maradt a hárányból  (69-81). Smith is betalált közelről, plusz tíznél jött is a debreceni időkérés, Lukács kettese még a negyed közepe előtt érkezett, nyolcra jött fel az Alba. Megtorpant a DEAC, Davis kettesénél már csak 6 volt nekik (75-81) de újra megérkezett a meccsbe a Debrecen, 0-7-es perceiket követően nem volt kérdés, ki nyer ma, tíz pont megmaradt végül a DEAC előnyéből.

Az Alba előtt nagy lehőség volt a további zárkózásra, ezt elszalasztották. Kár.