Korongvarázslók a Fehérvár Continental Cup Super Final jegén

Orosz, finn, fehérorosz és természetesen magyar csapatok varázsolják a hokit három napon át a Székesfehérvári Jégcsarnokban, teszik mindezt a Fehérvár Continental Cup Super Final, vagyis a Kontinentális Kupa négyes döntőjének keretében. Európa második legnívósabb klubviadalának idei fináléjának nyitányán a finn Ilves Tampere meglepetésre 3-2-es vereséget szenvedett a kvalifikációs küzdelmeken túljutó fehérorsz Junost Minszktől. A nap másik – a hazai publikum számára – főmeccsén az Alba Volán-FeVita rózsaszín mezben korcsolyázott jégre az orosz sztárcsapat, az Avangard Omszk ellen. Alba Volán-FeVita – Avangard Omszk 2-6 (0-3, 1-3, 1-0)
2007.01.05. 21:58 |

Talán a jégkorongban nem éppen szokványos szerelés-szín feszélyezte a fehérváriakat a találkozó elején, vagy az orosz vihar valóban elsöprő erővel cikázott a jégen, mert a 64. másodpercben már vezettek Roman Abramovic legényei, Gorovikov volt eredményes.
 A Volán játékosai lassan rendezték soraikat, és már a hazaiak is eljutottak az orosz kapuig, de különösen nagy veszélyt nem jelentettek Fomichev ketrecére. Ellenben Budainak rendre résen kellett lennie, hiszen futószalagon érkeztek az Avangard támadásai. A 11. percben sem a védők, sem ő nem tudtak ellenállni az orosz offenzívának, Kaluzhny növelte a vendég-előnyt, 0-2. Nem sokkal később emberelőnyből is betaláltak az oroszok, Yakutsenia találatával már 3-0-ra vezetett az Omszk. A harmad utolsó perceiben Palovcik és Rehák is megtornáztatták a vendégek portását, de maradt a biztos orosz előny.

A második játékrészt is góllal kezdte az Avangard. Alig 35 másodperc telt el a kezdőbuli óta, amikor Ryabikin mattolta Budait, majd Koltsov és Popov helyzetei után Denisov lőtte az ötödik omszki gólt, emberelőnyből. Mintha az Avangard visszavett volna a lendületből és ennek eredményeként egyre többször veszélyeztettek a lelkes fehérváriak, Csibi kapuvasát követően a 37. perc Volán-sziporkát hozott. Palkovics fonákhúzását még védte Fomishev, azonban Ocskay közeli csúsztatásával szemben már tehetetlen volt, a lábvédők között csúszott a pakk az orosz kapuba, 1-5. A találat után gyorsan visszazökkentette a valóságba az őrjöngő háromezres magyar publikumot az orosz gárda: a 38. percben Gorovikov lőtte ki a jobb alsó sarkot, visszaállítva az ötgólos különbséget.

A záró harmadban a kék-fehérek – pontosabban rózsaszínek – felnőttek a „orosz meló”-hoz, és teljesen egyenrangú félként terelgették a pakkot – persze a közönség üdvrivalgásával övezve. A fehérváriak többször is emberhátrányban játszottak, de Chubarovék ekkor már képtelenek voltak túljárni Budai Krisztán eszén, a hazai támadások pedig gólveszéllyel riogatták a omszki ellent. A 49. percben aztán Vaszjunyin Artyom gondolt egyet és jobb oldalról a kapunak háttal  - nem is látva, csak érezve a ketrecet – vállalkozott lövésre, és korongja utat talált az orosz hálóba, 2-6! A kozmetikázó találat után Palkovics mutatott be remekbe szabott szólót, két védőt becsapva vette célba Fomichev kapuját, de a portás a helyén volt. Éppúgy, mint az 57. percben Csibi, Ennaffati és Palovcik lövésénél is, amikor csak bravúrral tudott menteni a hálóőr. A végjátékban már lankadt a csapatok lelkesedése, így a rendkívül sportszerű találkozó utolsó perceiben nem változott az eredmény.

Az Avangard Omszk 6-2-es győzelmével érvényesítette a papírformát, és ízelítőt adott az orosz hoki gyorsaságából, és szépségéből.

Alba Volán-FeVita – Avangard Omszk 2-6 (0-3, 1-3, 1-0)