Környezeti neveléssel kapcsolatos terveket ismertettek a Városházán

A Föld Napja adta annak a fórumnak az aktualitását, amelyen a Gaja Környezetvédő Egyesület tagjai, a Környezetvédelmi Iroda vezetője és a székesfehérvári általános iskolák környezeti nevelői vettek részt Székesfehérvár Önkormányzatának környezetvédelmi tanácsnoka hívására, hétfőn, a Városháza dísztermében.
2018.04.23. 17:15 |
Környezeti neveléssel kapcsolatos terveket ismertettek a Városházán

A tanácskozás résztvevőit Juhász László, környezetvédelmi tanácsnok köszöntötte, aki a pedagógusokkal közös munkát megköszönve kiemelte, hogy az általános iskolákban erős a környezeti nevelés, amelyet erre építve lehetne folytatni a középfokú intézményekben is. Kálmán Lilla, a Polgármesteri Hivatal Környezetvédelmi Irodájának vezetője hangsúlyozta, hogy elsősorban hatósági munkát végeznek, 5 fővel, de örömmel felvállalják, hogy összefogják az iskolákat a környezeti nevelést végző tanárokon keresztül. Szerencsére minden évben van elkülönített forrás a székesfehérvári és környékbeli gyermekek környezeti nevelését segítő programokra, ezeket szeretnék minél jobban felhasználni. 2017-ben 2 millió forintos keretösszegből sikerült a Szitakötő Programot és a Kíváncsiak Klubjának helyi programjait megszervezni. Idén is várnak minden iskolai jó gyakorlatot, örömmel fogadják a közösségbe hozott ötleteket és szívesen segítik a megvalósításukat.

Juhász László felhívta a figyelmet arra, hogy hamarosan befejeződik a Sóstó Természetvédelmi Terület rehabilitációja, így az ottani látogatóközpontban és a megújult tanösvényen új lehetőségek nyílnak a környezeti nevelés segítésére. Kiemelt témaként említette meg a faültetést. „A város belső területeit nézve sajnos nehéz olyan helyet találni, ahol lehetőség van a zöldfelületek növelésére, miközben a város azt szeretné, ha minél több helyen lenne lehetőség fásításra. Ha valaki alkalmas helyet javasol, akkor a fásítás költségeit az önkormányzat biztosítja.” - hangsúlyozta a környezetvédelmi tanácsnok.

Vajgerné Bőhm Erika, a Munkácsy Mihály Általános Iskola igazgatóhelyettese, egyben a Gaja Környezetvédő Egyesület titkára elmondta, hogy Székesfehérváron egy kivételével minden iskola ökoiskola – ezek közül több örökös ökoiskola - lett, és nagyon megemelkedett a zöld óvodák száma is. Mint mondta, az ezekben az intézményekben dolgozó kollégáikat szeretnék összefogni, hogy tanévenként két fórumot tartva állítsanak össze egy egész tanévre vonatkozó programtervet.