Körmendi győzelmével bajnoki bronzérmes az Albacomp Fehérvár

A szezonban negyedszer találkozott bajnoki meccsen az Albacomp és a Körmend - negyedszer is a fehérváriak nyertek. A két győzelemig tartó párharcban ez a bronzérem megszerzését jelenti, vagyis a tavalyi ezüst után idén is dobogón végzett Braniszlav Dzunics csapata.
2012.05.20. 20:58 |

A győzelem határozott igényével lépett fel a körmendi meccsen az Alba, nem akarták a harmadik meccsre bízni a döntést Simonék, akik ezzel le is zárhatták a szezont. Ennek megfelelően végig vezettek az első félidőben, a kezdő ötösből csak El-Aminnak nem ment a pontszerzés, de egyrészt szerzett labdákkal, gólpasszal, kiharcolt faulttal "kompenzált", másrészt a helyére érkező Supola azonnal betalált. A Körmend nem akarta olcsón adni a bőrét, rendre közel maradt az Albacomphoz, sőt többször egyenlített, de mindig volt a fehérváriaknál, aki ilyenkor válaszolt. Hendlein és Bódi is feliratkozott a pontszerzők közé, Chism is aktivizálta magát - volt már nyolcpontos is az előny. Aztán a második negyed hajrájában a szokás szerint Bell és Townes kosaraira építő hazaiak felzárkóztak - de hiába dobhattak sok büntetőt, nem igazán éltek ezzel az eséllyel.
Úgy telt el húsz perc, hogy egyszer sem vezetett a Körmend, aztán a harmadik negyed elején Eilingsfeld egyenlített, s bár erre még Chism válaszolt, Ferencz triplájával először mutatott hazai előnyt az eredményjelző. Ez a negyed hozta a döntő fordulatot - csak éppen még nem ez volt az, s az sem, hogy Mladenovics hármasával néggyel "húztak el" Zoran Martics taníványai. Hanem, ami ezután történt: 50-46-ot követően négy perc alatt totálisan lenullázta ellenfelét az Alba. Előbb Hollis dobott zsinórban hat pontot, majd az addig "néma" El-Amin tízet - a kettő között Simon is egy duplát - 18-0-t repesztettek a fehérváriak! Ez végleg demoralizálta a Körmendet, ekkor már talán nem is bánták annyira Bellék, hogy hamar vége lehet az idénynek... Az utolsó negyedben felelgettek egymásnak a felek, érdemi változás nem történt. Győzött az Albacomp Fehérvár, ezzel valamennyi szezonbeli találkozójukon megverte a Körmendet, és megszerezte a bajnoki bronzot. Idén is jut tehát érem a vitrinbe - az egész bajnoki évad alapján reálisan lett harmadik a székesfehérvári csapat.

Fortress Lami-Véd Körmend - Albacomp Fehérvár 71-84 (18-22, 19-17, 15-27, 19-18)
Albacomp: Simon 12, El-Amin 18/9, Hollis 18/6, Keller 10, Chism 13. Csere: Supola 2, Hendlein 7/3, Bódi 4.

(fotó:bb1.hu)