Körmenden nyert az Európa-kupában az Alba

A FIBA Europe Cup második csoportkörében a Körmend az Albát fogadta. A héten mindkét oldalon volt egy-egy új szerzemény, a MTE-hez Kevin Dillard, míg a Fehérvárhoz Sir’Dominic Pointer érkezett - egyikük sem lépett pályára. A harmadik negyed végére eldöntötte a meccset az Alba, első idegenbeli győzelmét szerezve a második csoportkörben.
2018.01.17. 22:51 |

A bb1.hu tudósítása a mérkőzésről:

Keller Ákos triplája nyitotta a találkozót, a túloldalon viszont egyből jött a válasz Ferencztől, Hollins hármasával pedig már a hazaiaknál volt az előny. Jól kezdtek a csapatok, a negyed közepén Lóránték egy kicsit megléptek (8-12), de Ferencz révén zárkózott a Körmend (11-12). Megakadt a hazaiak gépezete, pontatlanul játszottak Halászék, amit az Alba jól használt ki. Lóránt szerzett egyhuzamban kilenc pontot, a különbség pedig kétszámjegyűre nőtt (13-23). Fanning hármasa hozta közelebb ellenfeléhez az MTE-t, végül 18-25-tel zárult az első etap.A második játékrészben eleinte inkább a küzdeni akarás dominált, mintsem a szép játék. A pályán lévők nem ismertek elveszített labdát, az első három percben mindössze öt pont született (20-28). A hazaiaknak megvoltak a tiszta dobóhelyzetei, ám jobbára elhibázták azokat. Ferencz újabb trojkájával zárkózott a vasi együttes (27-32), Fanning büntetőivel pedig csupán három volt közte (31-34). Jól zárták azonban a félidőt Braniszlav Dzunics fiai, Horti kapott technikait, az érte járó büntetőt Simpson értékesítette (31-41), majd Horton zsákolása jelentette az utolsó említésre méltó momentumot a nagyszünet előtt, 31-43-es állással mehettek egyet fújni a felek.

Jól indította a meccs második felét a tavalyi bajnok, hat perc alatt mindössze két pontot szerzett a Körmend, az Alba közben tizenkettőt, a különbség így átlépte a húszat (33-55). Pontatlanul játszott az MTE, Kellerék pedig kihasználták a hibákat, 48-68-cal jöhetett a záró felvonás.

Az utolsó játékrészben Gasper Potocnik csapatának akarata érvényesült, ám a differencia túl nagy volt a két együttes között. Bár kozmetikáztak az eredményen Fanningék, győzelmi esélyeik viszont nem voltak, 85-77-es fehérvári győzelem született.

Egis-Körmend - Alba Fehérvár 77-85 (18-25, 13-18, 17-25, 29-17)
Alba: Hill 15/3, Simpson 11, Harris 10, Lóránt 27/6, Keller Á. 8/3. Csere: Horton 3, Kovács Á. 1, Keller I. 5/3, Mihammed, Filipovics 5/3.

Fottó: bb1.hu