Koreai arany a junior öttusa vb női döntőjében

A dél-koreai Kim Sunwoo nyerte a hölgyek versenyét a székesfehérvári junior öttusa világbajnokságon. A legjobb magyar, Simon Sarolta a 18. helyen végzett, míg a vb egyetlen egyéni fehérvári indulója, az Alba Öttusa SE versenyzője, Strobl Anita 27. lett.

2017.08.12. 19:25 |

Strobl Anita jól kezdte a napot, a negyedik legjobb időt úszta. A vívást azonban nagyon elrontotta a fehérvári versenyző. Anita a lovaglás során két verőhibát vétett, így végül a mezőny hátsó feléből kezdte meg a lézerfutást, vagyis a kombinációt. Ebben a számban sikerült előrelépnie, és a 27-ik pozícióban fejezte be élete első junior világbajnokságát. Az aranyérmet a koreia Kim Sunwoo szerezte meg, aki egész nap kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott. Mögötte második helyen au olasz Tognetti végzett, míg a bronzérmet az orosz Ibatullina szerzete meg. A magyar csapat pedig végül az ötödik pozícióban végzett, a világbajnokok az oroszok lettek.

1. Fehérvári hegemónia női 400 gáton az Atlétikai Magyar Bajnokságon

Mátó Sára az ARAK tizennyolc esztendős junior országos csúcstartója ezúttal is letette névjegyét a felnőttek között. Magabiztosan, nagy előnnyel nyert 400 gáton, megelőzve régi-új klubtársát, a címvédő Zsiga Mónikát. Ezzel még nem ért véget a zárónap fehérvári sikerlistája: Mátó és Zsiga, Punk Adriennel és Darabos Alizzal kiegészülve újabb fényesen csillogó érmet, ezüstöt szerzett a házigazdáknak a 4X400 méteres váltóban.

2018.06.24.
  2. Márton Anita és Baji Balázs is magabiztosan lett bajnok Székesfehérváron

A magyar atlétika egyetlen világbajnoka, a súlylökő Márton Anita és a tavaly az év férfi sportolójának választott, 110 gáton világbajnoki harmadik Baji Balázs is magabiztosan nyert a 123. atlétikai országos bajnokság második napján, Székesfehérváron. Az ARAK Siskó Zsófia révén egy arany, Pásztor Bencének köszönhetően egy ezüstérmet szerzett szombaton. A Bregyó-közi Regionális Atlétikai Centrumban vasárnap zárul az országos bajnokság.

2018.06.23.
  3. Második lett Kovács Sarolta a világkupa döntőjében

Kovács Sarolta, a Volán Fehérvár versenyzője ezüstérmet nyert az öttusázók világkupa-sorozatának döntőjében, Asztanában. A női finálé másik magyar résztvevője, az Alba Öttusát képviselő Alekszejev Tamara 25. lett.

2018.06.22.
  4. Megnyitó és ARAK-érmek az atlétikai országos bajnokság első napján

Megkezdődött a 123. atlétikai magyar bajnokság a Bregyó-közi Regionális Atlétikai Centrumban. Az ünnepélyes megnyitó után az első napon már érmeket is osztottak, a verseny szombaton és vasárnap is egész nap tart. Megszületett az első fehérvári arany is.