-
Hangból Kép a Belvárosban
Hangból Kép elnevezéssel összművészeti eseménysorozat indul Székesfehérvár Belvárosában. A nyári eseményeket nyitó program július 5-én, vasárnap 19 órakor kezdődik a Képzelő Galéria előtt, a Hősök terén, majd a nyár folyamán a Belváros különböző pontjain még három ilyen alkalomra kerül sor.
2026.07.02. -
Folytatódik az Emlékparki Nyár
Mácsai Pál színművész és Lukács Miklós cimbalomművész Örkény-estjével folytatódik az Emlékparki Nyár a pákozdi Katonai Emlékparkban. Az élet értelme – Egypercesek száz percben című irodalmi, zenés program különleges kikapcsolódást ígér július 5-én, vasárnap 19.00 órai kezdettel.
2026.07.02. -
Megjelent a Vár folyóirat
Megjelent a Vörösmarty Társaság Vár folyóirata. A lapszámban Jávor Ottó ás Mohácsi Károly munkásságára emlékeznek a szerzők.
2026.07.01. -
Emlékparki Nyár
Megkezdődött az Emlékparki Nyár programsorozata. Pákozd első vendégei egy kivételes estével köszöntötték a vendégeket.
2026.06.29.
Körbetáncolták a Belvárost a Fejér megyei néptáncegyüttesek
Szombaton délelőtt húsz néptáncegyüttes közel négyszáz táncosa mezőföldi népdalokkal töltötte be a Hotel Magyar Király előtti teret.
Az I. Kárpát-medencei Csoóri Sándor Népművészeti Fesztiválon Fejér megye valamennyi néptáncegyüttese képviseltette magát, hagyományteremtő céllal. A táncosok Székesfehérváron kívül 29 helyszínen gyűltek össze Kárpát-medence-szerte, délben pedig mindannyian közös énekléssel és körtánccal örvendeztették meg a közönséget.
Az énekes-táncos menet a Fő utcán átvonulva az Országalmánál állt meg. Itt a fesztivál névadójának „Virágvasárnap” című versét adta elő Farkas Eszter, a XII. Fehérvári Versünnep döntőse, aki maga is táncol az Alba Regia táncműhelyben. A táncegyüttesek, melyek mind a harminc helyszínen ugyanazt a közös koreográfiát adták elő, Fehérváron a Kákics és a Galiba zenekar kíséretében előbb moldvai, majd mezőföldi táncokat táncoltak el az Országalmánál összegyűlt tömeg nagy örömére.
Az I. Kárpát-medencei Csoóri Sándor Népművészeti Fesztivál programja azonban itt nem ér végez. A táncosok a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központ udvarán folytatták a mulatságot délután, ahol mindenkit szeretettel látnak. Három órától német nemzetiségi táncok, majd moldvai és délszláv táncház várta a látogatókat. A napot fél nyolctól a Galiba zenekar táncházi mulatsága zárta, Fejér színei Folk-piknik néven.