Könnyed Albacomp győzelem a MAFC-Újbuda ellen szombaton

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Albacomp a MAFC-Újbuda csapatát fogadta szombaton este. A fehérváriak könnyed, közönségszórakoztató produkcióval szinte lekopírozták előző napi játékukat, és magabiztos 38 pontos győzelmet arattak. A mérkőzés visszavágóját március 23.-án, szerdán a Gabányi László Sportcsarnokban játssza a két gárda. Albacomp - MAFC-Újbuda 105-68

2005.03.20. 14:51 |

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Albacomp a MAFC-Újbuda csapatát fogadta szombaton este. A fehérváriak könnyed, közönségszórakoztató produkcióval szinte lekopírozták előző napi játékukat, és magabiztos 38 pontos győzelmet arattak.

Albacomp - MAFC-Újbuda 105-68 (29-7),(22-20),(32-24),(22-17)
Székesfehérvár, 1000 néző
Vezette: Dr. Páli, Téczeli

A MAFC-ból továbbra is hiányzott az egykor Fehérvárt is megjárt Ledon Green, aki csuklósérülése miatt volt a maródiak listáján. Péntek este óta nem sokat változott a koreográfia, így aki netán lemaradt arról az összecsapásról nem sokat vesztett, hiszen szinte kísértetéjesen hasonló teljesítményt nyújtottak a csapatok.

11-0-s sorozattal indítottak a kék-fehérek, ez pedig innentől meghatározta a játék képét. Sokkal jobban koncentrált az Alba, és már az első percektől kezdve tetszés szerint érték el találataikat. Fáradtnak tűntek a fővárosiak, a bajnokihoz képest pedig az amerikai Fisher sem tett hozzá túl sokat csapata teljesítményéhez.

A második játékrész ugyan szoros eredményt hozott, ez azonban annak volt köszönhető, hogy a vendéglátók kissé visszavettek lendületükből, míg a műegyetemisták a palánk alatti csatákban jeleskedtek. Az Albacompból leginkább a nagy kedvvel játszó Younger és Góbi villogott, és természetesen Spivey sem sokkal maradt el tőlük. Érdekesség, hogy annyira sportszerű volt az első húsz perc, hogy a játékvezetők mindössze kék-két büntetőt ítéltek.

A nagyszünet után a védekezéssel kevésbé törődtek mindkét oldalon. Így történhetett meg, hogy a MAFC tíz perc elteltével három pont híján összesen annyi találatot szerzett, mint előtte két negyeden keresztül.
Aztán a záró játékrészre ismét megrázták magukat a fehérváriak, és megint csak a kosárkülönbség nagysága volt kérdéses, valamint azért drukkoltak a hazai hívek, hogy szárnyalják túl a kék-fehérek az előző napi negyven pontos differenciát.
 A mérkőzés visszavágóját március 23.-án, szerdán a Gabányi László Sportcsarnokban játssza a két gárda.