-
Ballagnak a Szent Imre diákjai
Május 2-án szombaton elballag a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda első középiskolai végzős osztálya. Az ünnepség 10:00 órakor Szent István király Székesegyházban kezdődik, a szentmisét Ugrits Tamás iskolabiztos mutatja be.
2026.04.30. -
Mondjad, Atikám!
Korlátozott számban lehet még jegyet váltani Vecsei H. Miklós és Balla Gergely József Attila-estjére. A székesfehérvári közönség május 4-én, hétfőn 19 órakor nézhezi meg a Mondjad, Atikám! előadást a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2026.04.29. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29. -
Egy nap Haydn mesterrel
Folytatódott a PartiTúra ifjúsági koncertsorozat. Az Egy nap Haydn mesterrel című koncerten Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikus zenekart.
2026.04.29.
Koncertturnéval erősítette a lengyel-magyar barátságot a Vox Mirabilis Kamarakórus
Az öt nap során, számtalan szebbnél szebb hatalmas gótikus és barokk templomban volt lehetőségük szentmisén énekelni és koncertezni, melyet nagy érdeklődéssel fogadtak, minden fellépésük teltházas volt. Voltak, akik több koncertre is eljöttek a szomszéd településről, hogy még egyszer hallják őket.
Felemelő és megható volt, hogy minden koncert végén percekig állva tapsolt a közönség. Deák Lajosné önkormányzati képviselő nagy örömmel kísérte el az énekkart, hogy a lengyel-magyar barátságot tovább erősítsék.
Mind az egyház és a városok elöljárói, mind a terület parlamenti képviselője elismeréssel nyilatkoztak. „Fantasztikus volt! Úgy érzem Isten ihletése ez a koncert, amely egyben a legszebb imádság is! Szeretet és csodálat maradt a szívünkben.” - köszönte meg a koncertet a Bazilika prelátusa közönségnek. A legnagyobb elismerés, hogy az Opole Rádiótól meghívást kaptak, hogy jövőre egy önálló CD-t szeretnének készíteni velünk. "Megbecsülés, siker, felemelő pillanatok. Felejthetetlen út volt, felejthetetlen koncertekkel.” – mesélte Zemlényi Katica a kórus karnagya.