-
Emberi sorsok a Don-kanyarban
A 2. magyar hadsereg tragédiájának hátterével, a magyar honvédek történetének máig ható üzenetével ismerkedhettek meg a fiatalok pénteken a Vármegyeházán, ahol Illésfalvi Péter történész tartott szemléletes előadást. A fiatalokat Vargha Tamás honvédelmi miniszterhelyettes, Székesfehérvár országgyűlési képviselője és dr. Tanárki Gábor főispán köszöntötte
2026.01.30. -
Püspöki szentmisével ünneplik Urunk bemutatása napját
Február 2-án hétfőn, Urunk bemutatásának ünnepén, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján, 17 órakor tartanak koncelebrált ünnepi szentmisét a Székesegyházban. A Megszentelt élet világnapján együtt imádkozhatnak a hívek a szerzetesekkel, szerzetesnővérekkel, a Prohászka Imaszövetség tagjaival és a plébániákon működő közösségek és a lelkiségi mozgalmak képviselőivel.
2026.01.30. -
Fecsegő Juhász Illéssel
Az új évben is folytatódott a Fecsegő a Nyitrai úti Közösségi Házban. Az idei első találkozón Juhász Illés színművészt ismerhették meg a vendégek.
2026.01.30. -
Versünnep jelentkezés február 6-ig
Még egy hétig jelentkezhetnek a Versünnepre a fehérvári diákok. A tehetségkutatót 16. alkalommal szervezzük meg idén együttműködésben az önkormányzattal, az egyházmegyével, a színházzal és a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házzal.
2026.01.29.
Koncertek és kiállítás – áprilisban ismét visszatér a No Wave
Újraindul a 2010-es évek elejének népszerű fehérvári rendezvénysorozata, a No Wave Zenei Tárlat. Április 19-én a Museum Caféban kiállítással és három koncerttel várják a régi és új közönséget.
Az új évad első fellépője a fiatal, fehérvári Nedel'a zenekar lesz, akik megalakulásukat is a Museum Caféhoz kötik, de érkezik a fúziós, alternatív hiphopot élő hangszerekkel és elektronikával előadó Zen Dogz és a progresszív, pszichedelikus rockzenében, vagy saját megfogalmazásuk szerint űrpunkban utazó Third Planet is. A zenei stíluskavalkád ezúttal is garantált lesz, és az összművészeti eseményt Ladi Fanni rajz-, festmény- és tetováláskiállítása teszi teljessé.
Az április 19-én, szombaton 18 órakor a Museum Caféban kezdődő program részletei elérhetők a Facebook eseménynél!