-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Komoly fejlesztések a Continest fehérvári gyárában
A termékfejlesztés mellett a gyártási kapacitás jelentős bővítése is megvalósult, többek között robot hegesztő, robot hajlító, CNC panelvágó, csúcseszterga-gépek, targoncák és daruk beszerzésével. Az Ipar 4.0 szemléletet erősítette az új integrált vállalatirányítási rendszer bevezetése is. A fejlesztések hozzájárulnak a fenntartható és környezettudatos technológiai megoldások elterjedéséhez, erősítve a cég nemzetközi versenyképességét. A beruházásnak köszönhetően a vállalat közel 80 munkahelyet tudott megőrizni, és további 15 új munkahelyet termet, továbbá új napelemes irodakomplexum kialakítását is megvalósította.
A székesfehérvári gyárban szervezett nyári projektzáró eseményen résztvevők gyárbejárás keretében ismerhették meg a fejlesztések eredményeit.
Kis-Márton Vidor vezérigazgató hangsúlyozta, hogy a beruházás nemcsak a gyártási kapacitás növelését szolgálta, hanem hozzájárult a fenntartható, környezettudatos technológiai megoldások elterjesztéséhez is: „Projektzáró eseményünk célja, hogy bemutassuk azt az utat és azokat az eredményeket, amelyeket a Continest gyár fejlesztésében és az új, környezettudatos, a fenntarthatóságot erősítő termékeink fejlesztésében eddig elértünk. Ezek jó alapot jelentenek cégünk további növekedéséhez és újabb projektek elindításához. A beruházásnak köszönhetően olyan innovatív, környezettudatos termékeket és gyártási folyamatokat hoztunk létre, amelyekkel nemcsak a jelenlegi piaci igényeket tudjuk kiszolgálni, hanem a jövő kihívásaira is választ adunk. Ez a projekt fontos mérföldkő vállalatunk növekedési pályáján.” – emelte ki a vezérigazgató.
A Continest Technologies Zrt. sikeresen lezárta a GINOP_PLUSZ-1.3.1-21-2022-00065 azonosítószámú projektjét, amely a „Zöld Nemzeti Bajnokok” program keretében valósult meg. A projekt teljes költségvetése 1,044 milliárd forint volt, amelyhez az Európai Unió 521,87 millió forint feltételesen visszatérítendő támogatást nyújtott a Széchenyi Terv Plusz program részeként.
Az európai uniós támogatás segítségével megvalósított fejlesztések célja a konténeralapú mobil épületek és épületszerkezetek gyártásának kapacitás- és hatékonyságnövelése, valamint új, energiahatékony termékek bevezetése volt. Ennek eredményeként elkészültek többek között a folyosókonténer, a hybrid-konténer és az elektromos autótöltőkonténer első prototípusai.