-
Szenior karácsony
Székesfehérvár önkormányzata minden év decemberében színes, szórakoztató előadással ajándékozza meg az idősebb generáció képviselőit. 2025-ben Horváth Orsolya hegedűs előadóművész, valamint Nyári Károly, Nyári Alíz és Nyári Edit érkezik a szenior közönség elé december 10-én, szerdán 14 órakor az Alba Regia Sportcsarnokban.
2025.12.05. -
Gitárok szemnek és léleknek
Ha valaki nem ért a gitárokhoz, de értékeli a szépet, annak mindenképpen érdemes egyszer egy Soma-féle gitárt a kezébe fogni. Annak pedig, aki ráadásul még ért is ezekhez a gyönyörű hangszerekhez, nem csak ajánlott, hanem egyenesen kötelező is Somogyi József remekműveivel megismerkedni. Ő készítette el a Fezen-gitárt is, amelyre egy fogyatékossággal élő fiatalokat segítő felajánlás keretében december 7-ig lehet licitálni.
2025.12.05. -
Rendhagyó irodalmi est a Nex Stop-ban
A Líra könyvesbolt rendhagyó irodalmi estre várja az érdeklődőket December 7-én és 14-én 16 órától a Next Stop üzletközpontban. Ha úgy érzi, hogy örömmel megosztaná a legkedvesebb versét, ami Adventtel, Karácsonnyal, Krisztus születésével kapcsolatos, felolvashatja azokat.
2025.12.05. -
Mikulás táncház
December 6-án, szombaton 17 órától kézműves foglalkozással, népi gyermekjátszóval, mikulásváróval, tánctanítással és táncos mulatsággal várja a kicsiket és nagyokat a Malom utcai Táncház.
2025.12.05.
Kölyök Halloween és Kísértet séta is lesz a rémisztően izgalmas Hiemer-házban
A délutáni időpontokban a gyerekeké lesz az elvarázsolt Hiemer-ház, ahol saját készítésű cukorkagyűjtő táskákkal indulhatnak cukorkavadászatra. A boszorkánykonyhában elleshetik, hogy kell a legfinomabb bájitalt elkészíteni. A 4 és 10 éves kor közötti gyermekeknek ajánlott Kölyök Halloween pénteken 16.30 és 18.00 órakor, míg szombaton 14.00 és 15.30 órakor kerül megrendezésre.
Az esti órákban a Hiemer-ház megmutatja igazán rémisztő oldalát. Hátborzongató történetek, rém jó sztorik borzolják a kedélyeket, és talán még egy-egy elfeledett lakóba is belebotlunk a Kísértet séta során. A boszorkánykonyhában bájital készül, a jósdában pedig a jövőt fürkészhetjük. A felnőtteknek és 12 éven felüli gyermekeknek ajánlott programra október 30-án, szombaton 19.00 és 21.00 órától várják a résztvevőket, a 21.00 órás időpontra vannak még szabad férőhelyek
