Klagenfurtban is kikapott az Alba Volán

Az egy ponttal szerénykedő Alba Volán SC Klagenfurtban korcsolyázott jégre, az Erste Bank Eishockey Liga hetedik fordulójában. A Klagenfurt sem vitézkedett eddig a pontok gyűjtögetésében, éppen ezért a fehérváriak reménykedtek, hátha sikerül begyűjteni az első osztrák ligabeli győzelmet. A találkozó azonban másképp alakult, mint ahogy azt Jan Jasko fiai tervezték. Az első harmadban már szinte meg is válaszolta a nyitott kérdéseket a KAC, Hager, Norris és Harand góljaival a 20. percben már 3-0-ra vezettek az osztrákok. A folytatásban sem sokat változott a játék képe, a Volán kettős emberelőnyből sem volt képes a kapuba találni, a 28. percben pedig már néggyel ment a Klagenfurt
2007.10.10. 10:26 |
 Az egy ponttal szerénykedő Alba Volán SC Klagenfurtban korcsolyázott jégre, az Erste Bank Eishockey Liga hetedik fordulójában. A Klagenfurt sem vitézkedett eddig a pontok gyűjtögetésében, éppen ezért a fehérváriak reménykedtek, hátha sikerül begyűjteni az első osztrák ligabeli győzelmet.

A találkozó azonban másképp alakult, mint ahogy azt Jan Jasko fiai tervezték. Az első harmadban már szinte meg is válaszolta a nyitott kérdéseket a KAC, Hager, Norris és Harand góljaival a 20. percben már 3-0-ra vezettek az osztrákok. A folytatásban sem sokat változott a játék képe, a Volán kettős emberelőnyből sem volt képes a kapuba találni, a 28. percben pedig már néggyel ment a Klagenfurt – Norris volt eredményes. Egy perccel később azért szépített az Alba, Tokaji Viktor mattolta a hazai hálóőrt, sőt a 41. percben a kanadai légiós Kurt MacSweyn zárkóztatta fel a fehérvári gárdát. 4-2 után nem maradt esélye a Volánnak a közelebblépésre. A 48. perben Norris megszerezte harmadik találatát a meccsen, majd három perccel később Hinz adta meg a kegyelemdöfést, és nyert ezzel a Kalgenfurter AC 6-2-re.
 Tavaly a Jesenice hét vereség után szerezte első győzelmét az EBEL-ben, a Volán a Vienna Capitals otthonában vívja nyolcadik mérkőzését…

Klagenfurter AC – Alba Volán SC 6-2 (3-0, 1-1, 2-1)