-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
KJF együttműködés a komáromi Selye János Egyetemmel
A Kodolányi János Főiskola és a Selye János Egyetem vezetői együttműködési megállapodást írtak alá Révkomáromban, szeptember 5-én. Albert Sándor, a Selye János Egyetem rektora, elmondta, nem véletlen, hogy a Kodolányi főiskolával írtak alá keretszerződést. A Kodolányi János Főiskola a kezdetektől fogva segítette az egyetemet, s a belső struktúra kiépítését. Az együttműködés a gyakorlatban már működik, hiszen a Kodolányi főiskola több tanára ad órákat Komáromban, s közös kutatási tevékenység is folyamatban van már. Az aláírással csupán formai keretet adtak az eddigi és jövőbeni közös munkának.
A Kodolányi János Főiskola és a Selye János Egyetem vezetői együttműködési megállapodást írtak alá Révkomáromban, szeptember 5-én. Albert Sándor, a Selye János Egyetem rektora, elmondta, nem véletlen, hogy a Kodolányi főiskolával írtak alá keretszerződést. A Kodolányi János Főiskola a kezdetektől fogva segítette az egyetemet, s a belső struktúra kiépítését. Az együttműködés a gyakorlatban már működik, hiszen a Kodolányi főiskola több tanára ad órákat Komáromban, s közös kutatási tevékenység is folyamatban van már. Az aláírással csupán formai keretet adtak az eddigi és jövőbeni közös munkának.
A szerződésben foglaltak értelmében az együttműködés az oktatócserén kívül kiterjed a hallgatócserére, a kreditrendszer öszszehangolására, amely az intézmények közti átjárhatóságot könnyítené, a közös pályázati és kutatási programokra, valamint a kulturális, sport- és egyéb szabadidős tevékenységekre. Dr. Szabó Péter tájékoztatása szerint, az 1992-től működő KJF Magyarország első, államilag elismert nem állami felsőoktatási intézménye, amely 147 diákkal kezdte működését, és mára a nappali és levelező tagozatokon több mint 10 ezer hallgatója van. A célok között szerepel továbbá a távoktatási együttműködés; a Selye Egyetem és a Kodolányi János Főiskola a jövőben a szlovákiai Tornalján is indítana képzést, idegenforgalom, turizmus területén. A közös kutatás egyik lehetséges területeként Albert Sándor az oktatásmódszertant jelölte meg. Bordás Sándor pszichológus vezetésével egyébként már most is folyik közös kutatás a SJE, az Eötvös Lóránt Tudományegyetem, s a KJF bevonásával. A KJF egyedülálló gyakorlati hátteret biztosít hallgatói számára minden képzésén, gyakorlóiskolákkal rendelkezik, s ezt a SJE tanár szakos diákjai részére is felkínálja.. A két felsőoktatási intézmény „fizikai közelsége” tágabb együttműködésre, s nagyobb számú hallgatócserére ad lehetőséget.