-
Vereség a BVSC ellen
A Videoton a BVSC otthonában kapott ki 1-0-ra, a gólt Dénes szögletből csavarta a fehérvári kapuba. A Vidi egy kapufáig jutott Zsótér Donát révén. A 28. fordulóban eldőlt az is, hogy a Honvéd feljutott az élvonalba. BVSC-ZUGLÓ–VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 1-0 (1-0)
2026.05.03. -
Alba győzelem
Az Alba Fehérvár szombaton 91-76-ra legyőzte hazai pályán a Sopront a férfi kosárlabda NB I-ben az ötödik helyért kezdődött párharc első mérkőzésén. A továbbjutáshoz az egyik fél két győzelme szükséges.Alba Fehérvár - Sopron KC 91-76 (19-17, 23-25, 20-19, 29-15)
2026.05.02. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Kiütötte a Vidi a litván bajnokot a marbellai nemzetközi tornán
Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a Videoton a marbellai nemzetközi tornán, Paulo Sousa együttese 4-0-ra verte a litván bajnok Ekranast. A fehérvári alakulat góljait Nikolic, Walter, Evandro és a nigériai próbajátékos, Enete szerezték, az utolsó fél órában emberelőnyben futballoztak a piros-kékek. A következő körben a Dinamo Kijev lesz Sándor Györgyék ellenfele.
Videoton – Ekranas 4-0 (1-0)
2012.01.23. 08:26 |
Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a Videoton a marbellai nemzetközi tornán, Paulo Sousa együttese 4-0-ra verte a litván bajnok Ekranast. A fehérvári alakulat góljait Nikolic, Walter, Evandro és a nigériai próbajátékos, Enete szerezték, az utolsó fél órában emberelőnyben futballoztak a piros-kékek. A következő körben a Dinamo Kijev lesz Sándor Györgyék ellenfele. Kiegyenlített mezőnyjátékkal kezdődött a Videoton Ekranas elleni meccse a vidi.hu beszámolója szerint, az első veszélyes momentum Brachi nevéhez fűződött, aki 30 méterről döngette meg a kapufát. Torghelle hagyott ki nem sokkal később egy komoly helyzetet, majd Nikolic egy remek indítás után megszerezte a vezetést a magyar bajnokság címvédőjének.
Fordulás után kis híján hamar érkezett a litvánok egyenlítése, Tujvel kapus nagy bravúrjára és a kapufára volt szüksége Paulo Sousa együttesének. Bár az ellenfél aktívabbá vált az első félidőhöz képest, a Vidi növelte előnyét, egy kontra végén Walter bombázta a labdát nagy erővel a léc alá. A 65. percben Sándor Györgyöt taposta meg piros lapot érően az Ekranas egyik labdarúgója, így emberelőnybe került a fehérvári alakulat.
Nem kellett sok idő az emberfór gólra váltásához, a csereként beállt próbajátékos, Moris Enete fejelt a kapuba védőjét megelőzve. A hátralévő időben magabiztosan uralta a meccset a Videoton, és mivel még Evandro is betalált, összességében nemcsak teljesen megérdemelt, fölényes sikert is aratott.
Videoton – Ekranas 4-0 (1-0)
Gsz.: Nikolic 36., Walter 58., Enete 73., Evandro 86.
Videoton: Tujvel – Brachi (Abosi, 63.), Vinícius (Apostolopoulos, 70.), Caneira, Jeff Silva (Szolnoki, a szünetben) – Oliveira (Evandro, 63.), Tóth B. (Sándor Gy., 63.), Vasiljevic (Enete, 63.), Walter Lee (Mitrovic, 63.) – Torghelle (Gosztonyi, 63.), Nikolic (Gyurcsó, 63.)