Kiütötte az FK Zetát a MOL Fehérvár, eldőlt a párharc az első meccsen

Nem hagyott kétséget a Vidi, hogy melyik a jobb csapat: az Európa-liga első selejtező körében idegenben is öt gólt rúgott és simán nyert. Nego mesterhármasa már az első félidő első felében padlóra küldte a Zetát, a végén Juhász és Huszti is betalált. FK Zeta - MOL Fehérvár 1-5.
2019.07.11. 22:31 |

Úgy kezdett Podgoricában a Vidi, ahogy egy összeszokott, rutinos csapatnak kell az esélytelenebb otthonában: már a második percben vezetett. Nego érkezett Milanov passzára, megszerezve az első fehérvári gólt tétmeccsen a szezonban. Hamarosan duplázott a francia támadó, egy remek akció végén a 14. percben növelte az előnyt. A fiatal montenegrói csapat nem zuhant össze, Goranovics nagy góllal szépített három perccel később. De jött megint Nego, és a 24. percben egy Scsepovics-lövés után a kapusról kipattanó labdából harmadik gólját szerezte!

A mesterhármas után még nyugodtabban játszhatott a MOL Fehérvár, és a második félidő hajrájáig nem is változott az állás. Akkor pedig jöttek a legrutinosabb fehérváriak: előbb Huszti beadásából Juhász fejelte be "menetrendszerű" gólját, majd egy parádés szabadrúgással Huszti állította be a végeredményt. A Vidi négygólos győzelmével az eső meccsen eldöntötte a továbbjutás kérdését, a visszavágó egy hét múlva Felcsúton lesz.

FK Zeta - MOL Fehérvár FC 1-5 (1-3)

Gl.: Goranovics, illetve Nego (3), Juhász, Huszti