Kiütéses győzelmet aratott az Alba az év utolsó hazai meccsén

Volt mit törlesztenie az Arconic - Alba Fehérvár csapatának az év utolsó hazai meccsén, hiszen a Zalakerámia ZTE KK csapatát fogadta, azt a csapatot, amelyik az előző szezonban Székesfehérváron tudott győzni. Ezúttal esélyt sem adott erre az Alba és kiütéses győzelmet aratott.
Arconic-Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 103-76
2023.12.16. 18:59 |

Bár az előző szezonban a Zalaegerszeg győzni tudott Székesfehérváron, összességében jó előjelekkel várhatta az Alba a mérkőzést, hiszen 95 mérkőzésből 77 Alba- és 18 zalaegerszegi siker született a szombati mérkőzés előtt.

Az Alba az év utolsó hazai meccsén a Chambers, Dickey III, Barnett, Philmore, Kass kezdő ötössel lépett parkettre a ZTE ellen. Az első negyedben még minmális volt a különbség az Alba javára (25-21), a második negyed végén már 16 ponttal ment a Fehérvár. (56-40). A harmadik negyed végére már 23 pluszban volt az Alba (86-63), a mérkőzés végére pedig a bővös százast is átlépte a csapat, amely 103- 76 arányban nyerte meg a meccset és állt bosszút az előző szezonban elszenvedett vereségért. Az évet a Budapesti Honvéd vendégeként zárja majd az Alba december 30-án.