Kiütéses fehérvári győzelem: FC Fehérvár-Békéscsaba 5:0

5-0-ra győzött az FC Fehérvár labdarúgócsapata az NB1. 10. fordulójában a Békéscsaba ellen hazai pályán szombaton. A mérkőzésen Hercegfalvi és Koller 2-2, és Tóth Balázs 1 gólt szerzett. Az ötödik forduló óta veretlen és 14 pontot szerző gárda jelenleg a 8. helyen áll.

2004.10.23. 20:30 |

Az FC Fehérvár a Tudor - Csizmadia, Kuttor, Koller, Horváth G. - Lattenstein (Kriston, 72.), Schwarcz (Bozic, 75.), Tóth B., Szabó T. - Hercegfalvi (Magasföldi, 79.), Horváth F. összeállításban lépett pályára.

A 9. percig kellett várni az első gólra, amikor Szabó T. átadásával Hercegfalvi ugrott ki a védők gyűrűjéből, egyedül vezette kapura a labdát, majd a kimozduló Simunic mellett 10 m-ről a háló közepébe lőtt. A félidő vége előtt 2 perccel Lattenstein jobb oldali beadása után Horváth F. 6 m-ről fejelt, Simunic kiütötte a labdát, Hercegfalvi azonban rácsapott, és közelről védhetetlenül lőtt a kapuba.
 A második félidőben továbbra is meggyőző fölényben játszottak a hazaiak. Az 56. percben jött az újabb találat: Szabó T. átadásánál Tóth B. tett néhány lépést, majd jobb lábbal 23 m-ről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. Majd Koller percei következtek: a 79. percben Hercegfalvi bal oldali beadását a felfutó Koller 6 m-ről fejelte a kapu bal oldalába, hat perccel később Szabó T. bal oldali beadását Koller 7 m-ről fejelte a kapu jobb oldalába.

A fehérváriak teljesen megérdemelten győzött a gyengén játszó Békéscsaba ellen. Az FC Fehérvárnak a Pécs elleni bajnoki mérkőzés óta 4 győzelem és 2 döntetlen a mérlege.