-
Dísznövények és kertművészet
A Károlyi kastély parkjában június 5-e és 7-e között kerül sor az idei Európai Dísznövény és Kertművészeti Napokra. Az érdeklődőket kiállítás, vásár, szakmai programok és koncertek várják egy inspiráló hétvégén, ahol a kertek világa, a természet szépsége és a kultúra találkozik.
2026.05.04. -
Egy élet szeretetben!
A napokban ünnepelte 95. születésnapját a Székesfehérváron élő Németh Mihályné. Városunk nevében Deák Lajosné önkormányzati képviselő köszöntötte fel Mária nénit, és nyújtotta át számára Székesfehérvár ajándékait és a gratuláló miniszterelnöki emléklapot.
2026.05.04. -
Lomtalanítás a lakótelepeken
Május 16-án, szombaton megújult és a remények szerint kényelmesebb formában indul a társasházi lomtalanítás Székesfehérváron. A részleteket hétfőn délelőtt sajtótájékoztatón ismertette Steigerwald Tibor, a Depónia Nonprofit Kft. ügyvezetője.
2026.05.04. -
Játékvarró műhely
Kedden ismét kinyit a Négykezes kedd – Játékvarró Műhelye. Az ügyeskezűek a Hetedhét Játékfesztivál „Hétbolha Játékcserebe” programjára készítenek színes, puha játékokat május 5-én, kedden 12 és 16 óra között.
2026.05.04.
Kisállat-kiállítás galambokkal, nyulakkal és díszmadarakkal a Volán Sportcsarnokban
Idén is megrendezték az évkezdő kisállat-kiállítást. A Volán Sportcsarnokba reggeltől érkeztek a látogatók, hogy megnézzék a közel 80 tenyészetből bemutatott galambokat, óriásnyulakat, baromfikat és díszmadarakat.
„Egy példamutató szervezet példamutató összefogással rendezte meg ezt a hagyományos kisállat-kiállítást.” – köszönte meg a szervezők munkáját megnyitójában Lehrner Zsolt alpolgármester, a program egyik védnöke. Majd büszkeségének hangot adva kiemelte, hogy a V-61 Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztők Egyesülete három dologgal is megajándékozta a közösséget: az első a fehérvári bukógalamb mint fajta, a második, hogy a város egykori jegyzője, dr. Viniczai László nevéhez kötődik a magyar óriásnyúl kitenyésztése. „A harmadrészt az állattartás népszerűsítéséhez is nagyban hozzájárult az Egyesület. Ha foglalkozunk egy kisállattal, azzal a felelősségtudatot építjük az emberekben, a családok életében.”
Szintén örömének adott hangot több évtizedes hagyomány továbbélése és a szépszámú látogató kapcsán dr. Bódizs Tamás, a Magyar Agrárkamara alelnöke, az Aranybulla Mezőgazdasági Zrt. elnöke. A szakmai szempontokat kiemelve elmondta: „A galambtenyésztés fellendülőben van. 2023-ban ért véget egy ötéves program, melynek keretében a tenyésztés segítése mellett a felvásárlást, a feldolgozást és a piacra jutást is egy támogatási rendszer fogta össze.” – ismertette az eredményeket. A hazai galambhús-fogyasztás még alacsonyabb mértékű, de több országba is exportálnak, emellett a fiatalok felé is példamutató szemléletet tanít a kisállattartás.
A tenyésztők már pénteken összegyűltek a Volán Sportcsarnokban, akkor tartották a szakmai bírálatot. Ennek eredménye a bemutatott jószágok ketrecén is olvasható, hiszen a kiváló, igen jó stb. jelzők mellett a kiállításgyőztes felirat is több helyen szerepel, fajtánként. „Jól állunk, szerencsére nincs probléma tenyésztési téren.” – összegezte a tapasztalatokat Szűcs Antal, a V-61 Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztők Egyesületének elnöke, aki a rendezvény szervezése mellett maga is bírálóbiztos.
A látogatók több mint 500 kisállatot láthatnak a kiállításon.
Nézelődés közben érdemes a szervezőkkel, tenyésztőkkel is szóba elegyedni, hiszen számos érdekességet megtudhatunk. Például a galambok „személyi igazolványaként” szolgáló lábgyűrűkről is, amelyeken számok és betűk adnak információt többek között az egyedek kelési évéről, származási országáról és arról is, hányadikként gyűrűzték meg hazánkban az adott kisállatot.
A kiállításra szombaton 18 óráig, vasárnap pedig 8 és 14 óra között várják a látogatókat a Börgöndi út 14. szám alatti Volán Sportcsarnokban.