-
Beszélgetés Ferenczy Noémivel
Ferenczy Noémi tanárnő, a Fejér Holló Diákszínpad vezetője lesz az Aranyat érő beszélgetések következő vendége június 17-én. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.06.16. -
Múzeumok éjszakája
Június 20-án, szombaton különleges arcát mutatja Székesfehérvár: a Múzeumok Éjszakáján a belváros terei, múzeumai, kiállítóhelyei és történelmi épületei késő estig megtelnek fénnyel, zenével, történetekkel és izgalmas felfedeznivalókkal. A koronázóváros idén is az ország egyik legvonzóbb kulturális úti célja lesz ezen az estén: 22 helyszín, közel 100 program várja a látogatókat.
2026.06.16. -
Péntektől FEZEN
Már csak hármat kell aludni és újra dübörög a FEZEN. A First Filden a színpadok már állnak, az utolsó simításokat végzik ahhoz hogy péntek délután kettőkor elrajtolhasson a 29. fesztivál.
2026.06.16. -
A művészet mindenkié
Folytatódott az ünnepi könyvhét, a kultúra szerelmeseit várták Székesfehérváron. Az Oskola utcai tagkönyvtár a művészet mindenkié kiállítássorozattal várta az érdeklődőket.
2026.06.16.
Király(nyi) Napok után idén Királyi Napok Folkfesztivál lesz
A Királyi Napok Folkfesztivál részletes programja ITT érhető el!
A járványhelyzet miatt sajnos még idén sem lehet megrendezni a nemzetközi néptáncfesztivált a megszokott formában, de azért nem maradnak a fehérváriak néptánc, népzene nélkül! A Malom utcai Táncházban augusztus 13–17. között táncbemutatókkal, folkestekkel, gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással várja a közönséget az Alba Regia Táncegyesület. „A tavalyi Király(nyi) Napok négynapos rendezvénye is nagy sikert aratott a néptánc és népzene jegyében. Ezt meglovagolva, kicsit már feltunningoltuk az idei programjainkat, így 2021-ben ötnapos Király Napok Folkfesztivállal várjuk a népművészet szerelmeseit, annak reményében, hogy jövőre újra fogadhatunk már külföldi csoportokat is.” – mondta Majoros Andor művészeti vezető.
A fesztiváligazgató elmondta, ebben az évben kuriózum lesz, hogy ez alatt az öt nap alatt a Táncház udvarán kiváló világzenei formációk koncertjét hallgathatja a közönség. Eljön a Gypo Circus, a Romano Drom, Ferenczi György és az 1ső pesti rackák, a Góbé, bemutatkozik a „Puszták népe front” és játszik majd a J.A.M Showband. És persze nem maradhat el a tánc sem: szombaton például kétszer is láthatja a közönség az Alba Regia Táncegyüttes Esszenciák című új táncszínházi előadását, vasárnap pedig a már két éve is nagy sikert aratott Csillagkapu című dramatikus játékot élvezhetik a nézők, de az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola tánccsoportjai is bemutatkoznak hétfőn.
„Egy alkalommal kimerészkedünk az Országzászló térre is a méltán közkedvelt Királyi játéktér programunkkal, ahol a népi gyermekjátszóban Kneifelné Laczkó Krisztinával és a Szedtevette zenekarral mulathatnak a gyerekek vasárnap, és lesz néptáncos felvonulás is 18-án, szerdán délután öttől. Egyszóval tíz nap rendezvényét sűrítjük bele öt napba: legyen szó a Táncházról vagy a Belvárosról, minden érdeklődőt szeretettel várunk!”
A Királyi Napok Folkfesztivál tehát augusztus 13-án, pénteken este a Székesfehérvári Királyi Napok megnyitójával veszi kezdetét – hiszen az Alba Regia Táncegyüttes táncosai is részt vesznek az Egyensúlyünnep című produkcióban –, és egészen augusztus 17-ig tart majd.