-
Tavaszköszöntő ajándékkoncert a sportcsarnokban
Szendy Szilvi és Peller Károly műsorával várják a nyugdíjasokat március 25-én az Alba Regia Sportcsarnokban. A Szépkorúak Tavaszköszöntőjére ingyenes a belépés, szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.03.20. -
Harc a paraziták ellen
Belső ellenségek – harc a paraziták ellen címmel folytatódik a Herbarius programsorozat. Lencsés Rita gyógynövényszakértő március 22-én, vasárnap 16.00 órára várja az érdeklődőket a Fekete Sas Patikamúzeumban.
2026.03.20. -
Város ünnepi díszben
Egy nagyon izgalmas ismeretterjesztő sétára invitálja az érdeklődőket a Tourinform Iroda. A program olyan 80 évvel ezelőtti nevezetességek, fejlesztések, emlékek nyomán vezet, melyek Szent István halálának 900. évfordulójára készültek. A túra március 21-én, szombaton 15.00 órakor a Tourinform Irodától indul, időtartama körülbelül egy óra.
2026.03.20. -
Tavaszi napéjegyenlőség - pénteken délután köszönt ránk a csillagászati tavasz
Március 20-án délután 15:46-kor léptünk át a tavaszba. Ma van a tavaszi nap-éj egyenlőség napja. A Nap ekkor pontosan keleten kel és pontosan nyugaton nyugszik és ilyenkor a Föld mindkét féltekéjén a nappal és az éjszaka hossza megegyezik. Az északi félgömbön tavaszi napéjegyenlőségnek, a délin őszi napéjegyenlőségnek nevezik. A két féltekén ez a csillagászati tavasz, illetve a csillagászati ősz kezdete is egyben
2026.03.20.
Királyi vigasságok: közösségi programok az István Király Általános Iskolában
Szombat reggelhez képest igazán nagy nyüzsgés fogadta a palotavárosi István Király Általános Iskolába érkezőket: az udvaron zenés reggeli tornával melegítettek a gyerekek és a vállalkozó kedvű anyukák, közben a háttérben már dolgozott az almaprés, hogy finom gyümölcslé várja a résztvevőket. Az aulában kézműves termékek bemutatója és vására zajlott, a tornateremben az apukák között meghirdetett sportmérkőzés kezdődött, a földszinti termekben pedig az Egészségfejlesztési Iroda munkatársai végeztek ingyenes szűréseket és méréseket, adtak prevenciós tanácsokat, no és a VR-szemüveg és az autós szimulátor is kipróbálható volt.
Legalább huszonöt éves hagyomány az iskola életében a Királyi vigasságok – mondta el köszöntőjében Krählingné Kovács Tünde igazgató, aki mesélt a kezdetekről és a mára közel hatszáz fős rendezvénnyé nőtt májusi program előkészületeiről is. Mindenkinek azt kívánta, hogy érezze jól magát és próbáljon ki mindent, az egészségügyi szűrésektől a sportlehetőségeken át a kézműveskedésig.

Minden osztály bekapcsolódott a Királyi vigasságokba, ahova a diákok a szülőkkel közösen érkeztek. Mindössze – igazoltan – a petanque-versenyen országos döntőbe jutott csapat tagjai voltak távol, akik remélhetőleg éremmel térnek majd haza Sárvárról.

A családi egészség- és sportnap fővédnöke Mészáros Attila alpolgármester, aki a megnyitón személyesen is részt vett. „Tegnap este még mindenki izgatottan figyelte az időjárás alakulását, de mára kisütött a nap, így minden adott egy fantasztikus rendezvényhez. Nagy öröm, hogy ez a szép iskolai hagyomány idén is folytatódik. Elnézve a programkínálatot, tényleg széles a paletta, melyben mindenki megtalálhatja az őt érdeklő részeket.” –emelte ki az alpolgármester, aki megköszönte a pedagógusok és a szülők szervezőmunkáját, végezetül pedig a vasárnapi gyermeknap alkalmából köszöntötte a diákokat.

Ezen a napon a rendőrségi traffipax is különleges küldetést teljesített: a gyermekek futási tempóját mérte, hogy ki milyen gyorsan ér célba a rögtönzött pályán. Többféle sportolási lehetőség – tájfutás, frizbimérkőzés, röplabda, katonai terepgyakorlat stb. – közül választhattak a diákok és a szülők, de megismerkedhettek a lovakkal, az önkéntes tűzoltók munkájával és felszerelésével, vagy éppen a mentőkutyákkal végzett munkával.

Aktívan részt vesz az intézmény mindennapjaiban Viza Attila, a városrész önkormányzati képviselője, aki a Királyi vigasságokban rejlő közösségépítő erőt hangsúlyozta. „Ez a nap egyrészt bemutatja a szülőknek a gyermekük életterét, megismerhetik egy kicsit az iskolai mindennapjaikat, másrészt pedig találkozhatnak a szülőtársakkal, a pedagógusokkal is. Látszik, hogy sikeres ez a kezdeményezés, hiszen nagyon sokan eljöttek, jól érzik magukat. Itt közös időt tölthetnek együtt a családok és az iskola teljes közössége.” Az önkormányzati képviselő büszke az István Király Általános Iskola pedagógusainak szívvel-lélekkel végzett munkájára, ami minden területen – a sportban, a sakkban, a nyelvekben és a művészeti tárgyakban is – megmutatkozik.

A kötetlen és sokszínű programok közepette az osztályközösségek már reggeltől közös asztalokon készültek elő a főzésre vagy a szendvicskészítésre, hogy az élményekkel teli délelőttön megéhező gyerekek és felnőttek együtt ebédelhessenek.